دوشنبه، 17 تیر 1398 - 14:59

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری:

زمینه مهارت‌آموزی زنان سرپرست خانوار فراهم شود

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در بازدید از اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در شیراز خواستار فراهم‌شدن زمینه مهارت‌آموزی زنان سرپرست خانوار شد و گفت: با نیازسنجی و انتخاب حرفه‌هایی که بیشترین اشتغال را ایجاد می‌کند می‌توان در این مسیر گام برداشت.

کرج - امید بانوان؛ برنا نوشت؛ معصومه ابتکار در حاشیه پنجمین نشست منطقه‌ای تشکل‌های اجتماعی زنان و خانواده که از ۱۵ تیرماه به مدت ۴ روز در شیراز در حال برگزاری است، روز یکشنبه از روند اجرای طرح توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار در خانه‌محله‌ها و مناطق کمتر توسعه‌یافته شهری شیراز بازدید کرد.

وی در این بازدید اهداف اجرای این طرح در سراسر کشور را توانمندسازی و خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار، بهبود معیشت و افزایش رفاه بانوان، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازارهای هدف و بنگاه‌های پیشرو دانست.

معاون رئیس جمهور آموزش‌های مهارتی را یکی از مهمترین ارکان طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانواده برشمرد و گفت: مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای به مثابه همکاران اصلی در این طرح هستند.

وی تمرکز این طرح را بیشتر بر مناطق حاشیه‌نشین و روستا عنوان کرد و بیان داشت: به منظور ایجاد مشاغلی پایدار برای زنان سرپرست خانوار نیاز است تمامی دست‌اندرکاران از جمله استانداری، شهرداری، آموزش فنی و حرفه‌ای، سازمان‌های مردم‌نهاد و تسهیل‌گران دست به دست هم دهند و با ایجاد سازوکار لازم و حمایت‌های گسترده اجرای این طرح را به سرانجام برسانند.

معاون رئیس جمهور الگوی طراحی شده در شیراز را موفق ارزیابی کرد و خواستار توسعه و تداوم اجرای این طرح در سراسر استان شد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1767


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise