سه‌شنبه، 18 تیر 1398 - 11:22

شمشیر بازی البرز و تولدی دوباره

شمشیر بازی از جمله ورزش های مهیج است اما حدود ۲ سالی بود که در استان البرز به فراموشی رفت و این روزها با اهتمام متولیان امور تولدی دوباره یافته است.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ البرز استانی که در تمام رشته های ورزشی حرف های زیادی برای گفتن دارد و به جرات می توان گفت در اردوهای تیم ملی و اعزامی به رقابت ها، حضوری پر رنگ دارد در ماه ها گذشته ورزش شمشیربازی در آن بنا به عللی رنگ باخت و نتوانست در عرصه های ورزشی خودی نشان دهد.

وقفه ۲ ساله در این رشته بنا به دلایل مختلف ایجاد که سبب شد تا بخشی از ورزشکاران و مربیان به خصوص در بخش آقایان از آن کنار بکشند.

پس از این وقفه طولانی مدت، اینک رشته شمشیربازی در البرز بار دیگر فعالیت خود را آغاز و کشف استعدادهای جدید یکی از مهم ترین برنامه های پیش روی این رشته در استان خواهد بود.

دبیر هیات شمشیربازی البرز روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا عنوان کرد که وقفه ۲ ساله سبب شد تا بخشی از ورزشکاران و مربیان ما خود را کنار بکشند.

اگر چه بانوان البرزی علاقه مند به شمشیربازی همچنان باقی ماندند، اما این رشته نتوانست در طی آن دوران آنچنان که باید خود را نشان دهد.

امیر خیابانی شناساندن دوباره شمشیربازی به جامعه استان را از عمده اهداف هیات عنوان و بیان می کند: پس از این وقفه، تمام سعی ما بر این است که با معرفی شمشیربازی به جامعه استعدادهای بیشتری را کشف و جذب کنیم.

حدود ۷۵ ورزشکار سازمان یافته در استان مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد هشت نفر سابقه حضور در تیم ملی را دارند، اراضی شمشیربازی، این روزها در حال تعمیر است، تجهیزاتش نیازمند بازسازی و توسعه هر چه بیشتر آن نیازمند حمایت است.

خیابانی می گوید که سرپرستی جدید هیات شمشیر بازی البرز در حال بازسازی در بخش سخت افزاری و نرم افزاری این رشته در استان است و در صورت حمایت های بیشتر می توان این نوید را دارد که شمشیربازی البرز بار دیگر به دوران اوج خود باز می شود.

مسابقات اوپن در اوایل مرداد ماه به میزبانی البرز تحت عنوان زنده یاد فریدون ناظمی برگزار و علاقمندان می توانند در سه بخش فلوره، آپه و سابر در این دوره از رقابت ها حضور یابند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1775


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise