سه‌شنبه، 22 خرداد 1403 - 09:29

نصب ۲۲ دستگاه کلر زن هیدرو مکانیکی در روستاهای کوهستانی البرز

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از نصب ۲۲ دستگاه کلر زن هیدرو مکانیکی در روستاهای کوهستانی البرز با هدف بهبود شرایط آبرسانی خبر داد.

 البرز. امید بانوان؛ «حمیدرضا نامداری» ضمن تأیید این خبر گفت: به کارگیری کلر زن هیدرومکانیکی(کوزه‌ای) در ۳۹ نقطه از تأسیسات روستاهای شهرهای آسارا و کوهسار در دستور کار قرار گرفته که تا کنون با نصب ۲۴ دستگاه، آثار مثبت جهاد آبرسانی روستایی بیش از پیش نمود پیدا کرده است.

 مدیرعامل شرکت آبفا البرز افزود: هم اکنون در روستاهای آسارا و کوهسار بالغ بر ۶۰ درصد کلر زنی منابع آبی به روش کوزه‌ای صورت می‌گیرد.

 وی با بیان اینکه پراکندگی و گستردگی  روستاهای کوهستانی در شهرستان‌های کرج و ساوجبلاغ تصریح کرد: وضعیت توپوگرافی روستاهای آسارا و کوهسار به گونه‌ای است که خدمت‌رسانی به روستاها به راحتی انجام نمی‌شود چرا که دسترسی به روستاها امری بسیار دشوار است.

 نامداری با بیان اینکه تأسیسات و منابع آبی در این روستاها در اماکنی مستقر است که فاقد انرژی برق می‌باشد، خاطرنشان ساخت: طی بررسی‌های صورت پذیرفته بهترین روش برای گندزدایی منابع آبی این روستاها کلر زنی به روش هیدرولیکی است زیرا منابع آبی در این منطقه تا حدودی غنی می‌باشد.

 مدیر عامل آبفا استان البرز، ضد ضربه بودن و مقاومت کلر زن‌های کوزه‌ای در برابر شكستگي، ضد سایش بودن، سهولت در باز و بسته شدن و نصب، توزيع و تزريق يكنواخت كلر، انحلال و مصرف كامل پركلرين و كاهش تلفات آن، پاسخگويي به نوسانات مصرف (كاهش يا افزايش مصرف)، قابليت تنظيم و كنترل مقدار تراوش و تزريق كلر بوسيله دو شير كنترل، در بَر داشتن سيليس مخصوص به مقدار لازم جهت مخلوط با پودر پركلرين، دوجداره بودن و قابليت تعديل نوسانات غلظت در واحد زمان، كلرزنی در حالت هيدرواستاتيك براساس اسمز و در حالت هيدرو ديناميك بر اساس سرعت و فشار عمل را از مزایای این دستگاه یاد کرد.

 وی خاطرنشان ساخت : تا پایان خرداد ماه سال جاری ، تمام روستاهای واجد شرایط مجهز به کلر زن‌های هیدرومکانیکی خواهد شد.

کدخبر: 17767


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise