سه‌شنبه، 22 خرداد 1403 - 23:36

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

۷۰ درصد شهرک‌های صنعتی کشور تصفیه خانه ندارند

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه ما منکر ضرورت توسعه صنعت و تولید نیستیم، یادآور شد: توسعه باید متوازن و با رعایت ضوابط زیست محیطی باشد.

 البرز. امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ «علی سلاجقه» روز سه‌شنبه، ۲۲ خرداد در حاشیه افتتاح طرح توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی بهارستان با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های جدی دولت سیزدهم راه‌اندازی تصفیه خانه‌های فاضلاب در شهرک‌های صنعتی بوده، اظهار کرد: در حال حاضر شهرک‌های صنعتی روزانه ۲۴۰متر مکعب پساب تولید می‌کنند که نیاز به مدیریت دارند.

 وی گفت: با توجه به کمبود منابع آبی باید بسترهای لازم برای بازچرخانی آب صنایع فراهم شود که ایجاد تصفیه خانه در شهرک‌های صنعتی گامی در این راستا محسوب می‌شود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت شهرک صنعتی بهارستان اشاره کرد و گفت: این شهرک به دلیل داشتن زیرساخت‌های لازم و فضای سبز قابل توجه (حدود ۴۰ هکتار) و اقداماتی در زمینه تصفیه خانه فاضلاب می‌تواند جزء صنایع سبز کشور قرار گیرد.

 وی با تأکید بر ارتقاء فرهنگ محیط زیستی در بین مردم توضیح داد: مردم اگر صنعتی مشکلات ایجاد کند به آن خو نمی‌گیرند و نسبت به مشکلات محیط زیستی از حساسیت زیادی برخوردارند.

 سلاجقه با اشاره به اینکه ما منکر ضرورت توسعه صنعت و تولید نیستیم، یادآور شد: توسعه باید متوازن و با رعایت ضوابط زیست محیطی باشد.

 این مسئول با اشاره به اینکه ۷۰ درصد شهرک‌های صنعتی کشور تصفیه‌خانه ندارند، اضافه کرد: کرج پنج درصد صنایع کشور را در خود جای داده و با توجه به مشکل کم آبی صنایع باید هدفمند و با مدیریت از منابع آبی موجود بهره بگیرند.

 وی تأکید کرد: مشکلات زیست محیطی در البرز با توجه به انباشت جمعیت و جهت بادها باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: آب از ارکان اساسی محیط زیست است و با توجه به مدیریت خوبی که انجام شده باید صنعت پساب هر چه بیشتر در صنایع مورد توجه قرار گیرد تا آب تهیه شده از صنعت پساب برای فضای سبز و کشاورزی استفاده شود.

کدخبر: 17789


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise