پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 12:31

دستگيری عاملان فيشينگ و سرقت 400 کارت بانکی در البرز

فرمانده انتظامی استان از شناسايی و دستگيری باند 2 نفره فيشينگ کاران حرفه‌ای در البرز خبر داد.‏‎ ‎

البرز. امید بانوان؛ سردار «حميد هداوند» گفت: در پی رصد و پايش شبانه‌روزی گروه‌ها و کانال‌های فيشينگ توسط کارشناسان اين پليس مشخص گرديد، شخصی با شناسه کاربری مشخص در حال فعاليت مجرمانه و اقدام به ترغيب و تطميع با روش‌های مختلف و همچنين ارسال پيامک حاوی لينک‌های جعلی با محتوای شکوائيه قضايی (ثنا) و سهام عدالت، درج آگهی کار در منزل و خريد ارز است.

وی عنوان کرد: با توجه به فراگير شدن فيشينگ و بدافزارهای متداول در قالب‌های مختلف رسيدگی به موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارشناسان اداره مبارزه با جرائم پليس فتا استان قرار گرفت.

سردار هداوند افزود:تيم رسيدگيیکننده پرونده با انجام تحقيقات پليسی 2 نفر متهم را در اين خصوص شناسايی و در يک اقدام غافلگيرانه نسبت به دستگيری آنان اقدام کردند.

اين مقام ارشد انتظامی تصريح کرد: در ادامه تحقيقات مشخص شد متهمان از طريق فيشينگ و روش‌های مختلف از جمله ارسال پيامک حاوی لينک‌های جعلی با محتوای شکوائيه قضايی (ثنا) و سهام عدالت در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری کردند و قربانيان از طريق ورود به اين صفحات جعلی در دام آنان گرفتار شده اند.

وی با اشاره به اينکه تا کنون اطلاعات 400 کارت بانکي به سرقت رفته است گفت : 14نفر از شکات در سراسر کشور شناسايی شده‌اند که اقدامات لازم جهت شناسايی ساير شکات همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان در پايان تأکيد کرد: شهروندان توجه نمايند از باز نمودن لينک‌ها و پيام‌های مشکوک در فضای مجازی جدا خودداری نموده تا ديگر شاهد حوادث اين چنينی نباشيم و در صورت مشاهده اين گونه موضوعات، موارد را بلافاصله با مرکز فوريت‌های پليسی 110 در ميان بگذارند.

 

 

کدخبر: 17802


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise