سه‌شنبه، 29 خرداد 1403 - 12:28

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر کرج

جمع‌آوری‌زباله در صدر مطالبه مردم محله حیدرآباد است

نایب رئیس و رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر کرج گفت: متأسفانه همچنان موضوعاتی از قبیل جمع‌آوری‌زباله و رفت و روب معابر و امحا موش و … همچنان در صدر مطالبه مردم است و البته با این حجم از پیگیری و تذکر و اعتبار جای بسی تأسف است که کمتر بدان توجه می‌شود.

کرج. امید بانوان؛ «مریم قهرمانی صارم» در حاشیه بازدید از محله حیدرآباد در گفت‌وگو با اهالی محله به بررسی مشکلات پرداخت و  اظهار داشت: به‌واسطه نوع شکل‌گیری بافت منطقه در چند دهه‌ گذشته و همچنین ویژگی‌های خاص آن از قبیل وسعت زیاد، تمرکز بالای‌جمعیت‌، بافت‌فرسودهۀگسترده تلاش و توجه بیشتری را می‌طلبد.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: هر چند امیدوارم بازدید‌های مکرر صورت گرفته، تذکرات متعدد به شهرداری و حوزه خدمات شهر تا حدی اراده مدیریت مناسب در این حوزه را ایجاد کند و حوزه خدمات شهری، عدم توانایی و مدیریت پیمانکاران منطقه را بی‌نظمی مردم در ساعات خارج کردن زباله از منزل قلمداد نکند؛ چرا که ویژگی این منطقه از حیث تمرکز جمعیت لاجرم نیازمند حضور مداوم عوامل شهرداری در این محله ولو با صرف هزینه بیشتر و البته کارآمدی و تدبیر در بهره‌مندی از منابع است.

رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: موضوع عدم تناسب جرائم کمیسیون ماده‌ صد ‌و عوارض‌ پس‌ از آن در این منطقه با قیمت قابل عرضه ساختمان نیز دیگر معضل سازندگان، خریداران و ساکنین منطقه است، از آنجا که عمدتا املاک به صورت قولنامه‌ای معامله می‌شود و فاقد سند مالکیت ا‌ست به مشکلات قانونی فی‌مابین سازنده، خریدار(اهالی) و شهرداری دامن می‌زند که متأسفانه در شورای شهر در زمان تصویب افزایش بهای جرائم کمیسیون ماده صد بدان توجه نشده است.

قهرمانی گفت: هرچند به شخصه به افزایش عوارض رأی ندادم اما برآیند تصمیم شورا در برخی محلات از این قبیل مشکلات را ایجاد نموده است که امیدوارم با پیگیری و طرح موضوع در شورا برای رفع این مشکل اساسی چاره‌ای اندیشیده شود که نتیجه پیگیری ها را به سمع و نظر اهالی خواهم رساند.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص موضوعات مطروحه و وظایف ذاتی شهرداری در خلال همین بازدید موضوعات جهت اصلاح امور به شهرداری اعلام شد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج افزود: در تلاش هستم که با ارتباط مستقیم با اهالی و همچنین بازدیدهای مکرر و البته با پیگیری‌های بی‌وقفه، شهرداری در انجام وظایف ذاتی خود کوتاهی نکند تا حداقل مردم معضل زباله و …. نداشته باشند.کدخبر: 17824


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise