سه‌شنبه، 18 تیر 1398 - 17:19

افزایش ۲۹ درصدی «شهریه» مهدهای کودک تصویب شد

مدیرکل بهزیستی استان تهران با تاکید بر نظارت دقیق برای نرخ گذاری شهریه مهدهای کودک گفت: به گزارش‌های تخلف به صورت دقیق رسیدگی خواهیم کرد.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ داریوش بیات نژاد در تشریح مصوبه افزایش نرخ شهریه مهد کودک‌های استان تهران که امروز سه شنبه در جلسه تنظیم بازار استان تهران به تصویب اعضای این ستاد رسید، گفت: آنچه که در سطح ملی بررسی شده بود و به کارگروه استان واگذار شد، بررسی افزایش ۲۹ درصدی نرخ مهدهای کودک بود که این افزایش نسبت به سال گذشته اعمال خواهد شد.

وی افزود: مجموعه مهدکودک‌ها و سازمان بهزیستی قیمت فعلی را واقعی نمی‌داند و معتقد است از ابتدا پایه این نرخ گذاری واقعی نبوده لذا در جلسه امروز علاوه بر تصویب افزایش ۲۹ درصدی شهریه مهدهای کودک، مقرر شد کارگروهی تخصصی هزینه‌های مهدهای کودک را بررسی کند و بر اساس آن در سطح ملی پیشنهاد افزایش شهریه مهدهای کودک عنوان شود.

بیات نژاد ادامه داد: باید آنالیز دقیقی در خصوص نرخ گذاری انجام شود که این کار را ما انجام داده‌ایم و در جلسه امروز نیز نتایج آن ارائه شد اما باید پیشنهاد نرخ گذاری از سطح استان به ستاد تنظیم بازار ملی ارائه شود. در حقیقت ما خواستار تجدید نظر در این نرخ گذاری هستیم تا بر اساس قیمت تمام شده، شهریه‌ها مشخص شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص تفاوت قیمت تمام شده و آنچه که در سطح جامعه اخذ می‌شود گفت: یکی از پیگیری‌های ما در سطح جلسات برگزار شده برای نرخ گذاری این بود که قیمت‌ها واقعی باشد. اگر این مهم محقق شود در انجام نقش نظارتی نیز ما می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی با اشاره به برخی تخلفات صورت گرفته توسط مهدهای کودک در سطح استان تهران گفت: قیمت‌های تعیین شده واقعی نیستند لذا ما هم برای تحقق نظارت بهتر اصرار بر واقعی شدن شهریه‌ها داریم تا نقش نظارتی خود را بهتر اعمال کنیم اما در مقایسه با کلیه اصناف کمترین تخلف در کار مهدهای کودک وجود دارد ولی برای کاهش این حداقل‌ها نیز نیازمند واقعی شدن قیمت‌ها هستیم.

بیات‌نژاد تاکید کرد: در سال ۹۸ با توجه به اینکه قیمت‌ها علی رغم افزایش ۲۹ درصدی باز هم واقعی نیستند، ممکن است شاهد بروز برخی تخلفات باشیم اما قطعاً ما علاوه بر پیگیری تحقق قیمت‌های واقعی با هر گونه تخلف برخورد خواهیم کرد. ما نقش نظارتی خود را به درستی ایفا کرده‌ایم و در سازمان علاوه بر کمیته صدور مجوزها کمیسیون نظارتی وجود دارد که به هر گونه گزارش تخلف به صورت دقیق پاسخگو خواهد بود و از نقش نظارتی خود عدول نخواهیم کرد.

انتهای پیام/

کدخبر: 1784


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise