دوشنبه، 18 تیر 1403 - 17:00

‌سوگواره «احلی من العسل» پنج‌شنبه پنجم محرم برگزار می‌شود

‌سوگواره «احلی من العسل» پنجم محرم در بیش از ۴۰۰ منطقه کشور برگزار می‌شود.

آموزش و پرورش. امید بانوان؛ «میکائیل باقری» مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه روز ششم محرم به نام حضرت قاسم (ع) نامگذاری شده است، هرساله سوگواره «احلی من العسل» با نقش‌آفرینی هیئت‌های مذهبی دانش‌آموزی در مراکز استان‌ها، مناطق و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

 وی با بیان اینکه امسال دوازدهمین سال برگزاری این سوگواره در بقاع متبرکه، مصلا‌ها و مساجد جامع است، افزود: پیش‌بینی می‌شود، در بیش از ۴۰۰ منطقه این سوگواره برگزار شود.

 باقری افزود: امسال ششم محرم جمعه و نخستین جمعه ماه محرم است و به علت برگزاری همایش شیرخوارگان، بنا به تصمیم ستاد برنامه‌ریزی سوگواره، سوگواره احلی من العسل امسال پنج‌شنبه پنجم محرم در سراسر کشور و در تهران در حرم امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

 مدیرکل قرآن، عترت و نماز از راه‌اندازی پویشی در این باره خبر داد و گفت: پویش احلی من العسل نیز در بخش رویداد شبکه شاد با محور‌هایی همچون شعر، پادکست، مداحی، مستند، خوشنویسی راه‌اندازی شده است و دانش‌آموزان می‌توانند از ۱۷ تیر تا ۴ شهریور که اربعین حسینی است، در این پویش‌ها شرکت کنند تا در نهایت از ۱۱۴ نفر برگزیده و شرکت‌کننده در پویش سوگواره تجلیل شود.

کدخبر: 18130


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise