چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 13:10

از ترانه‌های حسینی تا حکایت‌هایی از داستان و راستان

در ایام محرم برنامه‌های «باغ ارغوان» با صدای مریم نشیبا و «قصه ظهر جمعه» با صدای رضا خضرایی شنیده می‌شود که اختصاص به ترانه‌های حسینی و حکایت‌هایی از داستان و راستان دارد.

فرهنگ. امید بانوان؛ خبرگزاری دانشجو نوشت؛ «ندا حاجی حسینی» تهیه کننده دو برنامه «گلبانگ» و «قصه ظهرجمعه» گفت:برنامه «گلبانگ» در مناسبت‌های مذهبی تغییر نام داده و با نام «باغ ارغوان» پخش می‌شود. بنا به رسم هر ساله برای ایام محرم، از هفتم محرم (۲۳ تیر) تا سوم امام حسین (ع) (۲۸ تیر) از شنبه تا پنج‌شنبه شنیده می‌شود.

وی ادامه داد: این برنامه با جملات، موسیقی و تصانیف محرمی به استقبال ماه محرم رفته است. «باغ ارغوان» با صدای «مریم نشیبا» تهیه و پخش می‌شود. این برنامه در ایام سوگواری، قصه‌ای که از کتاب داستان و راستان انتخاب شده را برای شنوندگان روایت می‌کند که مجموعه‌ای از حکایات عارفانه ادیبانه و حکایت اخلاق است.

 این تهیه کننده تصریح کرد: معمولا ما برای این روز‌های مناسبتی از حکایت‌هایی که پند ادبی و عرفانی داشته باشند، بهره می‌بریم. همچنین گوینده برنامه «قصه ظهر جمعه» «رضا خضرایی» است. در حال حاضر این برنامه را خودم نویسندگی کرده و تهیه کنندگی آن را بر عهده دارم.

 حاجی حسینی که بیش از یک دهه در رادیو ایران به فعالیت خود ادامه می‌دهد، تأکید کرد تهیه کنندگی برنامه‌های مطرحی را مثل «گلبانگ» و «قصه ظهرجمعه» داشته که برای مردم همیشه خاطره‌سازی کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد که بتواند به عنوان عضو کوچکی از خانواده رادیو ایران برنامه‌های مستمر و تاثیر گذاری را برای مخاطبان تولید کند که مخاطبان از شنیدن آن‌ها لذت ببرند.

کدخبر: 18164


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise