چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 18:15

همه چیز درباره کاندیشنر مو و استفاده از آن

همه انسان‌ها دوست دارند موهای نرم، ابریشمی و سالمی داشته باشند، یکی از موادی که این آرزوی شما را به حقیقت تبدیل می‌کند کاندیشنر مو است.

مدآرت. امید بانوان؛ نمناک نوشت؛ این روزها همه می‌دانند که کاندیشنر جزء مهم‌ترین موادی است که باید در روتین مراقبت از موی خود جای دهند. در واقع استفاده از آن بعد از شامپو، یک مرحله ضروری برای داشتن موهایی نرم و لطیف و تمیز است.

 کاندیشنر مو چیست؟

اگر بخواهیم یک مفهوم ساده از آن برایتان ارائه دهیم، می‌‌توانیم بگوییم که کاندیشنر همان نرم‌کننده است که باعث نرم شدن و مرطوب شدن موها می‌شود و موادی مانند سیلیکون، بعضی از چربی‌‌های سالم و نرم‌کننده‌ها را داخل خودش دارد که موهای لطیفی را به شما تحویل می‌دهد.

 انواع مختلفی از نرم‌کننده یا کاندیشنر وجود دارد که باعث نرم‌کنندگی عمیق روی مو می‌شود و گاهی هم شبیه به ماسک مو عمل می کند و رطوبت را داخل ساقه مو به دام می‌اندازد.

چگونه از کاندیشنر استفاده کنیم و چقدر آن را روی موهایمان نگه داریم؟

جالب است بدانید که این موضوع شیوه‌های غلط و صحیح زیادی دارد و باید خیلی به آن دقت کنید. اگر بخواهید روش صحیح و دقیق که از نظر متخصصان مو ارائه شده است را بدانید، این است که این محصول را باید زیر جریان آب به موهایتان بزنید و آن را با آب ترکیب کرده و به ساقه‌های مو بعد از شامپو اعمال کنید.

 انجام این کار باعث می‌شود که اثر نرم‌کننده بیشتر باشد؛ سپس باید صبر کنید که این ماده کم‌کم روی موهایتان باقی بماند و آب اضافی از موهایتان پایین بریزد و دیگر مو را زیر آب نگیرید. معمولاً توصیه می‌‌شود که دو دقیقه نرم‌کننده را روی موهای‌تان نگه دارید که زمان کافی است تا در همان تایم نرم‌کننده به موهایتان جذب شود. اگر هم از کاندیشنرهای عمیق استفاده می کنید، 5 دقیقه صبر کنید که زمانی ایده‌آلی است.

 فواید استفاده از نرم‌کننده یا کاندیشنر مو

کاندیشنر روی کوتیکول‌های مو اثر می‌گذارد و یک لایه محافظتی را در آن ایجاد می‌کند که باعث رشد مو می‌شود. در واقع کاری می‌کند که موهای شما راحت نشکند و در نتیجه زمانی که مو در برابر عوامل محرک بیرونی قرار بگیرد، کوتیکول یا آن لایه خارجی آن آسیب نمی‌بیند؛ زیرا داخلش پر از آب است.

 متخصصان آرایشی بر این عقیده هستند که استفاده از نرم‌کننده باعث می‌شود تا شما راحت‌تر موهایتان را شانه کنید. حتما باید کاندیشنر را در روتین مراقبت از موی خود جای دهید تا گره موهایتان باز شود و براقیت موافزایش پیدا کند و وزی مو کم شود.

 همه کاری که باید انجام دهید، این است که موهای خود را بشویید، سپس نرم‌کننده را به نصف پایین مو بزنید و بعد آن را شانه کنید تا تفاوت را ببینید.

 چند وقت یکبار باید از کاندیشنر مو استفاده کنیم؟

نرم‌کننده باعث نرم شدن مو و باز کردن گره مویی می‌شود و شکنندگی و موخوره را کاهش می‌دهد‌. هر زمان که از شامپو استفاده می‌کنید، باید نرم‌کننده هم به موهایتان بزنید تا نرم شده و گره‌های مو باز شود.

 کاندیشنر مو مناسب موهای شما

نرم‌کننده‌ها موجب نرم شدن مو هستند اما نمی‌ توان برای همه یک نسخه پیچید. در حقیقت هیچ معیار دقیقی هم برای پاسخ دقیق این سؤال وجود ندارد و شما باید نرم‌کننده‌های مختلف را امتحان کنید اما سعی کنید که نوع موی خود را بشناسید. به عنوان مثال اگر پوست خشکی دارید، نرم‌کننده مناسب برای موی خشک خریداری کنید که موهایتان را عمیقاً نرم می‌‌کند.

 آیا کاندیشنر اثرات منفی هم روی مو دارد؟

کاندیشنر ممکن است حاوی بعضی از مواد حساسیت‌زا یا الرژن باشد که باعث ایجاد آلرژی می‌شود که البته تعداد آن خیلی کم است. بعضی از افراد هم مستعد آکنه می باشند و اگر نرم‌کننده را کاملا از روی موهایشان پاک نکنند، ممکن است آن ماده به صورت، گردن یا پوست‌شان برسد، منافذ پوست آنها را ببندد و باعث ایجاد آکنه شود؛ همچنین ممکن است موهایتان را چرب کند که در چنین حالتی یعنی از مرطوب‌کننده و نرم‌کننده مناسب استفاده نکرده اید و آن را خیلی زیاد به موهایتان زده‌اید.

 اگر کاندیشنر استفاده نکنم چه اتفاقی می‌‌افتد؟

طبق اطلاعات موجود، استفاده نکردن از کاندیشنر یا نرم‌کننده باعث شکنندگی و گره خوردگی مو می‌شود و حالت نرمی و وزی آن را از بین می‌‌برد و دیگر نمی ‌وانید موهایتان را راحت شانه کنید و موها وز و شکننده می‌شوند.

 مراحل استفاده از کاندیشنر مو

زمانی که می‌‌خواهید از کاندیشنر استفاده کنید، اول باید موهایتان را با شامپو بشویید.

شامپو را به طور کامل آب بکشید تا هیچ اثری از آن وجود نداشته باشد.

سپس آن را روی ساقه موهایتان پخش کنید.

اگر موهای بلندی دارید، باید بیشتر و با دقت‌تر این کار را انجام دهید.

کاندیشنر هرگز نباید به پوست سرتان بخورد.

از انگشتان دستتان استفاده کنید و انتهای مو را کاملاً به کاندیشنر آغشته کنید و چند دقیقه صبر کنید تا روی موی تان بماند که معمولاً یک الی دو دقیقه کافی است.

در نهایت؛ آن را آب بکشید.

کدخبر: 18174


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise