دوشنبه، 31 تیر 1398 - 15:10

ترامپ: ۴ زن نماینده کنگره باید از آمریکا عذرخواهی کنند

رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر به چهار نماینده زن دموکرات مجلس نمایندگان حمله کرد و از آنها خواست به خاطر «حرف‌های وحشتناکی» که زده‌اند، عذرخواهی کنند.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت، دونالد ترامپ در توئیتی که خطاب به الکساندریا اوکازیو-کورتز، رشیده طلیب، ایلهان عمر و آیانا پرسلی بود، نوشت: فکر نمی‌کنم که این این چهار زن نماینده کنگره بتوانند کشورمان را دوست داشته باشند.

وی افزود: آنها به خاطر حرف‌های وحشتناک (نفرت‌انگیزی) که زده‌اند، باید از ایالات متحده (و اسرائیل) عذرخواهی کنند. آنها در حال تخریب حزب دموکرات هستند اما افرادی ضعیف و بی‌اعتبارند که نخواهند توانست کشور بزرگمان را نابود کنند.

اظهارنظر تازه رئیس‌جمهوری آمریکا یک هفته پس از توئیت‌های جنجال‌برانگیز وی صورت می‌گیرد که نمایندگان یاد شده را هدف قرار داد و از آنها خواست تا به موطن اصلی خود «برگردند».

سه نفر از افراد این گروه یعنی کورتز، طلیب و پرسلی در آمریکا متولد شده و ریشه اسپانیایی، عرب و آفریقایی- آمریکایی دارند. ایلهان عمر نیز متولد سومالی است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، اظهارنظر هفته گذشته ترامپ باعث واکنش مجلس نمایندگان آمریکا شد و در قطعنامه‌ای «اظهارات نژادپرستانه» وی علیه این زنان را محکوم کرد.

پس از آن که رئیس‌جمهوری آمریکا به حملات خود ادامه داد، شرکت‌کنندگان یکی از تجمع‌های انتخاباتی او در ایالت کارولینای شمالی، علیه این نمایندگان زن شعار سر دادند که «او را به خانه برگردان».

ترامپ در جمع هزاران هوادار خود، ایلهان عمر و سایر دموکرات‌ها را «ایدئولوگ‌های چپ‌گرا» خواند که به گفته او، «کشورمان را به عنوان نیرویی شر می‌بینند».

وی بعداً گفت که «انرژی زیادی» از این گردهمایی گرفت ولی از شنیدن شعارها خوشحال نبود. رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار داشت: وقتی این شعار را شنیدم خوشحال نشدم. کاری که کردند را دوست نداشتم و فورا شروع کردم به صحبت کردن.

با این حال، تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد قبل از این که ترامپ سخنرانی‌ خود را از سر بگیرد، حاضران در تجمع به مدت ۱۳ ثانیه شعار «او را به خانه برگردان» سر دادند.

انتهای پیام

کدخبر: 1857


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise