دوشنبه، 31 تیر 1398 - 15:33

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز:

موزه ملی مهارت در کرج راه‌اندازی می‌شود

 مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز از راه اندازی موزه ملی مهارت در مرکز شهید خدایی کرج خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ مهر نوشت، تقی غیاثی تبار صبح دوشنبه در نشستی خبری که به مناسبت هفته ملی مهارت برگزار شد، با اشاره به اینکه بیشتر افراد بعد از تحصیل مهارت لازم را ندارند، گفت: ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند کمک بزرگی برای ارتقا مهارت‌ها در افراد باشد.

وی با بیان اینکه مرکز شهید خدایی کرج قدیمی ترین مرکز فنی و حرفه‌ای کشور است، افزود: به زودی موزه ملی مهارت در این مرکز افتتاح می‌شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز با بیان این مطلب که هشت مرکز فنی و حرفه‌ای دولتی در کرج دایر است، عنوان کرد: در بخش غیردولتی ۴۴۵ آموزشگاه داریم که از این تعداد ۳۰۶ آموزشگاه در حوزه خدمات، ۵۲ آموزشگاه در بخش صنعت، ۷۷ آموزشگاه در بخش فرهنگ و هنر و ۲۰ آموزشگاه در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند.

غیاثی تبار با بیان اینکه آزمون به صورت کاغذی نداریم، گفت: همه آزمون‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شود و سالیانه حدود ۸۰۰ هزار نفر در آزمون‌های آنلاین شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به طرح «ایران مهارت» ادامه داد: این طرح در سال گذشته شروع شده و در سال جاری همچنان ادامه دارد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز با بیان اینکه این طرح مشترک بین فنی و حرفه‌ای و آموزش و پرورش است، افزود: این طرح برای دانش آموزان دوم‌متوسطه با هدف نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در حال اجرا است.

غیاثی تبار عنوان کرد: در سال گذشته چهار هزارو ۳۹۴ نفر و در سه ماهه نخست امسال هفت هزار و ۲۲۲ نفر از این آموزش‌ها بهره مند شدند.

وی با اشاره به طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی، ادامه داد: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی از جمله طرح‌هایی است که از تجهیزات واحدهای صنفی به عنوان کارگاه آموزشی استفاده و افراد مهارت آموز از طریق استادکاران کارگاه در آن محیط به عنوان کارآموز فعالیت می‌کنند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز ادامه داد: آموزش در زندان‌ها، پادگانها، صنایع، آموزش در دانشگاه‌ها و غیره برای ارتقای مهارت در حال انجام است.

غیاثی تبار همچنین با اشاره به مسابقات جهانی مهارت که در کازان روسیه برگزار می‌شود، گفت: در این مسابقه نخبه مهارتی استان البرز در رشته «راهکارهای تجاری نرم افزار» حضور دارد.

انتهای پیام/

کدخبر: 1861


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise