چهارشنبه، 02 مرداد 1398 - 15:49

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج:

کت زدن سبب نابودی حیات درختان می‌شود

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: شهروندان حال و روز درختان محله خود را گزارش دهند.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ پیمان بضاعتی پور گفت:  اصطلاح کت زدن به این معناست که عده‌ای پای درخت مواد شیمایی مثل نفت، اسید و ... می‌ریزند تا خاک را یا اسیدی و یا قلیایی کنند. با کت زدن، حیات درخت نابود می‌شود به همین دلیل جریمه کسانی که با ریختن مواد شیمایی باعث خشکی درختان می‌شوند مثل قطع درخت است.

وی ادامه داد: ریشه درخت در PH خنثی آب و املاح را جذب می‌کند و اگر بستر خاک اسیدی یا قلیایی باشد، آب و املاح جذب ریشه نمی‌شود و در نهایت درخت خشک می‌شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج خاطرنشان کرد: تا کنون موردی در خصوص کت زدن درختان در هیچ یک از مناطق کرج گزارش نشده است ولی در صورت مشاهده برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد.

این مسئول خاطر نشان کرد: از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده این اقدام، به سامانه10001147 پیامک دهند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد شود.

پیمان بضاعتی پور  با اشاره به آخرین وضیت فضای سبز کاخ مروارید گفت: بنا شده با حضور دادستان تعیین تکلیف نهایی فضای سبز این مجموعه تاریخی صورت بگیرد تا نگهداری از این فضا به سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری سپرده شود.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1869


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise