پنجشنبه، 03 مرداد 1398 - 12:20

نصب نکردن برچسب کرایه در تاکسی تخلف است

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: تاکسی های سطح شهر باید برچسب نرخ کرایه را روی خودروهای خود نصب کنند و در غیر اینصورت مرتکب تخلف شده اند.

کرج - امید بانوان؛  فارس نوشت؛ مجید استاد کاظمی، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: تمام تاکسی های خطی و گردشی فعال در شهر کرج موظف به نصب برچسب نرخ کرایه بر روی درب سمت راست خودرو و شیشه تاکسی هستند و عدم نصب آن تخلف محسوب شده و با راننده برخورد می شود.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج افزود: طبق جدول نرخ کرایه ها که پایان هر سال در صحن شورای شهر مصوب و به تاکسی‌داران ابلاغ می شود، نرخ تاکسی‌های خطی، ثابت بوده و برای تاکسی های گردشی تا شعاع مشخص نرخ خاص و مازاد آن به ازای هر چند کیلومتر اضافه تر که مسافر پیمایش کند، نرخ مشخص تصویب شده است.

وی مطرح کرد: نرخ کرایه تاکسی هایی که در خطوطی با طول مسیر زیاد و دارای چند مبدأ و مقصد تردد می کنند به صورت تک نرخی است که تاکسی های خطوط مترو اغلب به این صورت فعالیت می کنند و تعدادی از خطوط درون شهری که طول مسیر زیادی دارند دو نرخی هستند.

استاد کاظمی در خصوص دریافت نرخ های متفاوت از مسافران در مسیرهای مشخص اذعان کرد: نمی توانیم منکر بروز این تخلف که به نوعی گرانفروشی نیز محسوب می شود در این زمینه باشیم اما نباید همین مقدار کم نیز وجود داشته باشد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج اذعان کرد: یکی از مشکلاتی که موجب اخذ کرایه های متفاوت از مسافر و تنش میان وی و راننده می شود عدم وجود پول خورد است که در بخش اتوبوسرانی با تهیه البرز کارت، این مشکل تا حدودی برطرف شده است اما در تاکسی ها همچنان ادامه دارد.

برخورد با رانندگان متخلف

وی مطرح کرد: راهکاری که برای رفع این مشکل در نظر گرفته شده پرداخت الکترونیکی کرایه است که در برخی خطوط به صورت پایلوت در حال انجام است و در صورت کسب نتیجه مطلوب، به سایر خطوط و تاکسی های گردشی نیز انتقال داده می شود.

استاد کاظمی تصریح کرد: روزانه شکایاتی از سوی مسافران مبنی بر اخذ کرایه دلخواه به سازمان حمل و نقل گزارش داده می شود که گشت انتظامی سازمان نظارت و با آن ها برخورد می کند و گاهی در برخی موارد راننده متخلف به تعزیرات حکومتی نیز معرفی می شود.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج اعلام کرد: حدود 12 هزار و 500 تاکسی در سطح شهر کرج فعالیت می کنند که نظارت مؤثر بر این تعداد، تنها با خودروهای گشت میسر نیست و مردم می توانند همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند و تخلفات را به بازرسی گزارش دهند.

وی با اشاره به تعداد زیاد تاکسی ها در سطح شهر مطرح کرد: امکان نظارت نامحسوس وجود ندارد اما در صورتی که راننده اقدام به اخذ کرایه بیشتر از نرخ مصوب کند، مردم می توانند این تخلف را به بازرسی تاکسیرانی و یا معاونت انتظامی اعلام کنند تا با رانندگان متخلف در این زمینه برخورد شود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1884


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise