آرشیو، 11 آبان 1394 - 19:31

ترویج آراستگی و خوش‌پوشی با محوریت ایرانی اسلامی

دبیرخانه نخستین جشنواره ˝پوشش مردم ایران˝ با معرفی خوش‌پوش‌ترین ایرانی، اهداف، ضوابط و مقررات این دوره از جشنواره را اعلام کرد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی جشنواره "پوشش مردم ایران"، این جشنواره با اهدافی چون "ترویج آراستگی و خوش‌پوشی با محوریت ایرانی- اسلامی"، "آگاهی بخشی به اقشار مختلف درباره انتخاب معقول لباس"، "تقویت سبک پوشش ایرانی- اسلامی"، "تأکید بر وجود سابقه تاریخی پوشش و طراحی لباس در ایران"، "تمرکز بر طراحی و تولید ملی و توجه به لباس اقوام ایرانی با نگاهی روزآمد" برگزار می‌شود.

همچنین "شناخت پوشش و سبک لباس مردم ایران در نقاط مختلف کشور"، "معرفی سبک‌های برتر و مناسب لباس ایرانی"، "ترویج به پوشی و خوش‌لباسی در جامعه"، "بررسی و آسیب‌شناسی سبک‌های موجود پوشش" و "نگاه تحلیلی به سبک‌های لباس اجتماع در ایران" از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

براساس اعلام دبیرخانه جشنواره، لباس‌های مغایر با ارزش‌های ایرانی- اسلامی و مبلغ نمادها و فرهنگ غربی از ابتدا در چرخه رقابت قرار نخواهد گرفت.

در این جشنواره تنها لباس‌هایی مورد داوری قرار خواهند گرفت که در اجتماع پوشیده می‌شوند و لباس‌های دارای کاربرد مجلسی، خانگی و غیره مورد ارزیابی قرار نگرفته و از چرخه انتخاب حذف خواهند شد.

بنابر اعلام دبیرخانه نخستین "جشنواره پوشش مردم ایران" با معرفی خوش‌پوش‌ترین ایرانی، از جمله شاخص‌های داوری آثار توجه به لباس اقوام ایرانی با نگاهی روزآمد و کاربردی برای ایران امروز، لباس‌‌های زنانه و مردانه اجتماع که در جامعه قابل‌استفاده باشد، تأکید بر استفاده از پارچه ایرانی و هماهنگی (سِت) لباس در فرم و رنگ می‎توان اشاره کرد.

بدیهی است داوری نهایی به‌صورت تخصصی بوده و همه تلاش دبیرخانه بر این اصل استواراست که نمونه‌های موفق و مناسب لباس ایرانی و اسلامی به مردم معرفی شود.

دبیرخانه نخستین جشنواره پوشش مردم ایران ضمن احترام به دغدغه‌ها و تشکر از نظرات منتقدان که در رسانه‌های مختلف انعکاس یافته است، بر برگزاری جشنواره "پوشش مردم ایران" با معرفی خوش‌پوش‌ترین ایرانی طبق مقررات و آیین‌نامه‌های جمهوری اسلامی ایران تأکید دارد.

انتهای پیام/

کدخبر: 189


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان