دوشنبه، 07 مرداد 1398 - 11:02

رئیس کل دادگستری استان البرز مطرح کرد:

رصد فضای مجازی برای جلوگیری از محتوای مخرب

رئیس کل دادگستری استان البرز بر لزوم رصد فضای مجازی در راستای جلوگیری از محتوای مخرب، تاکید کرد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی داگستری کل استان  البرز؛ حسین فاضلی هریکندی در دیدار اعضای خانه مطبوعات استان البرز گفت: مترصد هستیم هم‌راستا با معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور این فضا را در استان به صورت جدی رصد کنیم تا انتشار شایعات، تخریب‌ها و محتواهای غیراخلاقی را به حداقل برسانیم.

فاضلی هریکندی در دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات البرز با وی که در محل دادگستری استان برگزار شد با تاکید بر نقش و اهمیت رسانه در دنیای کنونی گفت: متاسفانه در زمینه ارتباط بین دادگستری و مردم خلاهایی وجود دارد که بخشی از این خلاها با دیدارهای مردمی حل می‌شود و در بخش مهم دیگر هم باید رسانه‌ها ایفای نقش کنند.

وی افزود: مطبوعات می‌توانند در معرفی خدمات دادگستری به مردم نقش مهمی داشته باشند و بازخوردها را اخذ کنند و از این نظر قابل قیاس با شرایطی که دادگستری شخصا اقدام به اطلاع‌رسانی می‌کند نیست.

عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز با اشاره به رویه حمایتی قوانین جمهوری اسلامی ایران از رسانه‌ها متذکر شد: در قانون این حق برای رسانه‌ها پذیرفته شده که نقد کنند و نقد سازنده بر مبنای حسن نیت پذیرفته شده است برای اینکه نفع و فایده اصلاح یک روند یا عملکرد اشتباه برای عموم مردم است.

وی ادامه داد: با توجه به رویه حمایتی از مطبوعات و رسانه‌ها، قانونگذار تدبیری اندیشیده است که اگر مطبوعات جرمی را مرتکب شوند صلاحیت و مرجع رسیدگی به آن متفاوت از جرایم دیگر باشد و دادگاه با هیات منصفه تشکیل می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز در خصوص انتقادی که اعضا به فعالیت های مخرب در فضای مجازی داشتند بیان کرد: فضای مجازی و محتوای افسارگسیخته آن مشکلی است که در همه کشور وجود دارد ؛ مترصد هستیم هم‌راستا با معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور این فضا را در استان به صورت جدی رصد کنیم تا انتشار شایعات، تخریب‌ها و محتواهای غیراخلاقی را به حداقل برسانیم.

وی افزود: در فضای رسانه‌های رسمی چارچوب قانونی و راهکارهای برخورد با تخریب تعریف شده اما در فضای مجازی چنین امکانی نیست و نظارت بر آن محدود است.

فاضلی هریکندی با تاکید بر اینکه دادگستری استان از هرگونه پیشنهادی در راستای ساماندهی فضای مجازی استقبال می‌کند گفت: یکی از برنامه‌های جدی دادگستری استان البرز برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی یا اصناف و اقشار مختلف مردم است و نشست با اهالی رسانه هم به عنوان قشری مهم و تاثیر گذار در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1907


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise