سه‌شنبه، 08 مرداد 1398 - 09:34

فعالیت نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس از الان رصد می‌شود

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری البرز با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری گفت: البرز از زیرساخت‌های لازم برای برگزاری الکترونیکی این انتخابات برخوردار است.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ کریم حمیدوند  در خصوص فعالیت انتخاباتی برخی چهره‌های احتمالی برای نامزدی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: تبلیغات به صورت مستقیم منع قانونی دارد و اگر کسی در خارج از موعد قانونی دست به تبلیغات زودهنگام بزند با آن برخورد خواهد شد.

حمیدوند با بیان اینکه برگزاری نشست‌های مختلف توسط این افراد در زیر سقف منع قانونی ندارد، افزود: در هر حال تمام این فعالیت‌ها رصد و ثبت می‌شود و پس از آن هیئت‌های نظارت در زمان احراز صلاحیت می‌توانند در صورت مشاهده تخلف، فرد متخلف را رد صلاحیت کنند.

وی در خصوص الکترونیکی شدن انتخابات در استان البرز هم گفت: این موضوع در اختیار شورای نگهبان قرار دارد اما با توجه به اینکه انتخابات شوراها هم در چند حوزه به این شکل برگزار شد زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات مجلس به صورت الکترونیکی در البرز وجود دارد.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری البرز در خصوص اصل 64 قانون اساسی و افزایش تعداد نمایندگان البرز در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: البرز با توجه به جمعیت بالا، شایستگی افزایش تعداد نمایندگان به خصوص در حوزه کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا را دارد.

وی از احتمال ایجاد تغییرات جزئی در تقسیمات البرز هم خبر داد و گفت: طرح ایجاد دو بخش محمدآباد و کمالمهر در تابعیت شهرستان کرج به وزارت کشور ارسال شده است و به جز تغییراتی در نام و خطوط مرزی تغییرات دیگری از جمله ایجاد شهرستان در دستور کار نیست.

حمیدوند در پاسخ به اینکه تغییر نام شهر جدید هشتگرد به مهستان در چه مرحله‌ای قرار دارد هم اعلام کرد: این موضوع که با موافقت استان به وزارت کشور ارسال شده هنوز به مرحله نهایی وزارت کشور نرسیده است.

کدخبر: 1910


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise