سه‌شنبه، 08 مرداد 1398 - 11:17

دستگیری ۲۰ زن همدانی در یک دورهمی

مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان از دستگیری و تحویل به مراجع قضائی چند تن از زنان همدانی فعال در شبکه ترویج سبک زندگی غربی خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ علی‌اکبر کریم‌پور با اعلام انهدام شبکه ترویج سبک زندگی غربی در دورهمی بانوان در استان همدان توضیح داد: گروه‌هایی در فضای مجازی و حقیقی به صورت شبکه ای اقدام به عضوگیری از بانوان و دختران همدانی می‌کردند تا آنان را برای حضور در میهمانی ها و مراسمات خاص با اهداف ضدفرهنگی آماده سازند.

وی با بیان اینکه دشمنان نظام سعی در ایجاد موج رسانه‌ای با ترویج سبک زندگی غربی دارند که با انهدام و دستگیری این شبکه به اهداف شوم خود نرسیدند، مطرح کرد: مدیران این مراسمات برای دعوت از میهمانان خود که غالباً از خانمهای خانه دار، فرهنگی و آرایشگران بودند، اقدام به ایجاد کانال‌هایی در فضای مجازی با عناوین مختلف کرده و با بیان شرایط و تبلیغات خاص از مدعوین خود برای حضور در میهمانی ها دعوت به عمل می‌آوردند.

کریم‌پور با بیان اینکه این نخستین فعالیت شبکه ترویج سبک زندگی غربی در همدان بود، اضافه کرد: متولیان برگزاری این مراسم با بیان شرایطی همچون عدم حضور وسایل صوتی و تصویری، عدم حضور فرزندان ذکور و … اعتماد فرد مدعو را جلب و اقدام به برگزاری میهمانی‌هایی کاملاً تشریفاتی در بهترین هتل‌ها و تالارهای شهر همدان می‌کردند.

وی عنوان کرد: محتوای مراسم‌های برگزار شده رقص و پایکوبی بانوان، دعوت از خانم‌های خواننده (همراه با سرو مشروبات الکلی برای این افراد)، دعوت از خانم‌های رقاص از تهران و شهرستان‌های دیگر بوده و مراسم دنس و پارتی به سبک کشورهای خارج برگزار می‌کردند.

مسئول روابط عمومی سپاه همدان با اشاره به یکی از شگردهای تبلیغاتی این شبکه گفت: آنها در تبلیغات خود از افراد مدعو می‌خواستند ساعاتی از شوهر و فرزندان خود دور شده و فقط به خودشان فکر کنند و شاد باشند.

وی افزود: این شبکه سازماندهی شده که با بهره گیری از پشتبانی های مالی دشمنان داخلی و خارجی درصدد ترویج فرهنگی غرب و ابتذال در بین زنان جامعه بودند، پس از رصد اطلاعاتی در یک عملیات موفق دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

کریم‌پور با بیان اینکه طی هماهنگی‌های قضائی انجام شده ۲۰ نفر از این افراد مورد برخورد، توجیه و ارشاد قرار گرفتند، اعلام کرد: این افراد از تهران به صورت سازمان‌یافته مورد حمایت قرار گرفته و خانمهای تأثیرگذار را به بهترین هتل‌های شهر همدان دعوت می‌کردند تا افکار، ایده‌ها، ذهنیت و زندگی غربی را در بین آنها جا بیندازند.

وی ضمن تأکید بر حفظ بنیان خانواده در مقابله با هجمه‌های اجتماعی و فرهنگی یادآور شد: خانواده‌ها باید در مقابله با این هجمه‌ها هوشیار باشند.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1911


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise