یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 10:58

عامل کندی طرح‌ها گره خوردن اقتصاد شهری به پروژه‌های دولتی است

رییس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج گفت: گره زدن سرنوشت اقتصاد شهری به پروژه‌های دولتی حاصلی جز طولانی شدن فرآیند اجرایی پروژه‌های مدیریت شهری ندارد.

کرج - امید بانوان؛  آرش ارشد با اشاره به محورهای ‎شانزدهمین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی مجمع کلانشهرهای کشور که به میزبانی شهرداری ارومیه برگزار شد، افزود: عدم آشنایی با مفاهیم قراردادی در حوزه مشارکت‌ها و مشکلات عدیده ای که در این زمینه ایجاد می شود یکی از اصلی ترین محورهای این نشست بود.

وی گفت: به نظر می رسد در حوزه وجوه تمایز و تفاوت بین سرمایه گذاری و مشارکت نیازمند اقدامات جدی هستیم.

این مسئول ادامه داد: اینکه یک شهرداری توانسته با تعریف مشوق ها و ارایه تخفیف هایی در عوارض صدور پروانه یا تسهیلات اداری ویژه، افراد را به احداث ساختمان‌های تجاری بزرگ ترغیب کند به مفهوم گشوده شدن قفل مشارکت مدنی شهرداری با اشخاص نیست.

ارشد در ادامه با اشاره به موضوعات دیگر این نشست مبنی بر طرح شدن تاخیر در تدوین آیین‌نامه‌های دولتی در خصوص سرمایه‌گذاری، افزود: بسیاری از آیین‌نامه‌هایی که دولت وظیفه داشته طی ۳ الی ۶ ماه در خصوص سرمایه‌گذاری و مشارکت تدوین کند با گذشت سال‌ها تهیه نشده است.

رییس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرج، خاطرنشان کرد: از سال ۸۳ لایحه مشارکت عمومی – خصوصی بدون در نظر گرفتن تفاوت‌های جدی نظام مشارکت در شهرداری با سایر پروژه‌های دولتی دست به دست می شود در حالیکه شهرداری به عنوان نمادِ تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی شتاب بسیار زیادی دارد.

ارشد تاکید کرد: گره زدن سرنوشت اقتصاد شهری به پروژه‌های دولتی حاصلی جز طولانی شدن فرآیند اجرایی پروژه‌های مدیریت شهری ندارد.

در نشست سرمایه‌گذاری کلانشهرهای کشور دیدگاه‌ها و نقطه نظرات در حوزه بررسی چالش‌ها و موانع جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی، فرآیند تهیه و ارایه مشوق‌ها، روش‌های نوآورانه برای ایجاد درآمد پایدار، بررسی آخرین وضعیت لایحه درآمدهای پایدار و لایحه مشارکت عمومی و خصوصی از دیگر موارد مطرح شده در ‎شانزدهمین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت‌های مجمع کلانشهرهای کشور بوده است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1920


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise