یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 12:31

ذوالقدر در اجلاس اتحادیه جهانی زنان کارگر مطرح کرد:

تقویت اتحادیه‌های کارگری در دنیا برای توانمندسازی زنان کارگر

عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در اجلاس اتحادیه جهانی زنان کارگر بر تقویت نقش اتحادیه های کارگری در سراسر دنیا برای توانمندسازی زنان کارگر تأکید کرد.

کرج - امید بانوان؛  خانه ملت نوشت؛ سیده فاطمه ذوالقدر عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، جهت شرکت در اجلاس اتحادیه جهانی زنان کارگر به میزبانی کشورعراق زیر نظر سازمان ملل به بغداد سفر کرد.

حمایت از زنان کارگر از لحاظ فکری و فرهنگی در برابر دگرگونی های سیاسی و بحران های اقتصادی، تقویت نقش اتحادیه‌ها به عنوان پایگاه اساسی و استقلال آن و توانمندسازی زنان کارگر از اهداف این اجلاس بود.

اصلاح ساختار بازار کار و حمایت از توانمندی زنان در پیشبرد اهداف اقتصادی جامعه ، تقویت نقش بازرسی ادارات کار در جهت نظارت بر حسن اجرای قوانین نیز از مواردی بود که به آن پرداخته شد.

از مباحث دیگر این نشست، به توسعه خدمات کار فرهنگی و اجتماعی برای نیروی کار به ویژه زنان، دسته بندی مناسب مشاغل و تعیین شغل های مناسب برای زنان، توجه ویژه به زنان کارگری که مادر هستند، همراه سازی زمینه های رشد زنان کارگر و حضور آنها در تشکل های کارگری تشویق زن به تحصیل و علم آموزی در تمام دوران زندگی به ویژه در زمینه وسائل ارتباط جمعی و تکنولوژی روز، می توان اشاره کرد.

ذوالقدر در این نشست دو روزه به نمایندگی از فراکسیون گروه کارگری مجلس شورای اسلامی و خانه کارگر ایران از اتحادیه کارگران عراق به خصوص زنان کارگر عراق برای ایجاد چنین فرصت مغتنمی تشکر کرد و بیان داشت: اتحادیه کارگری جمهوری اسلامی ایران تلاش های زیادی جهت آموزش زنان کارگر انجام می دهد و با اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در سطح ابتدایی و دانشگاهی به پیشبرد و مهارت افزایی آنان سرعت می بخشد.

وی، همچنین به دسیسه های امپریالیزم در منطقه که به سرکردگی آمریکا تلاش دارد تا هر روز مشکلاتی را برای منطقه ایجاد کند و ناوهای جنگی خود را در خلیج فارس مستقر می نماید تا دنیا را با چالش های فراوانی مواجه کند،اشاره داشت و اظهار نمود،ملت ایران هیچ ترسی از اینگونه اقدامات خصمانه ندارد.

وی در ادامه ، عنوان کرد، متأسفانه دولت ترامپ معاهده بین المللی را نقض نمود و از برجام بیرون آمد و تحریم های خود را شدیدتر کرد که مطمئناً اینگونه حرکات جواب منفی خواهد گرفت و به زودی ملت ایران آن را پشت سر می گذارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در مراسم پایانی نیز ضمن اعلام آمادگی کشور ایران جهت میزبانی برای حضور و برپایی این اجلاس و کارگروه های مختلف آن، از زنان کارگر اتحادیه های سایرکشورها،دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1927


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise