سه‌شنبه، 15 مرداد 1398 - 11:25

زنان تمام شهرها باید از حق حضور در ورزشگاه ها برخوردار باشند

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: زنان تمام شهرهای کشور باید حق حضور در ورزشگاه ها برای تماشای مسابقات ملی و لیگ برتر فوتبال را داشته باشند و این حق فقط منحصر به تهران نباشد.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ شهناز رمارم با تاکید بر تسهیل ورود زنان به ورزشگاه ها در مسابقات ملی و تعمیم آن به مسابقات لیگ برتر فوتبال افزود: اگر از نظر قانونی برای حضور بانوان در ورزشگاه ممانعتی نباشد باید زمینه این حضور برای همه بانوان در سراسر کشور فراهم باشد.

وی اظهار داشت: بانوان سایر شهرها نیز حق دارند همانند پایتخت نشینان برای تماشای مسابقات فوتبال در ورزشگاه حضور داشته باشند.

وی با اشاره به حضورش در انتخابات رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: تاکیدم برای حضور در این انتخابات و رسیدن به مرحله رقابت نشانگر این بود که ممانعت قانونی برای حضور بانوان در این عرصه وجود ندارد و باید زمنیه های لازم برای این حضور فراهم شود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: البته برای حضور بانوان در ورزشگاه باید فرهنگ سازی لازم نیز انجام شود، فضای داخل ورزشگاه باید محیط مناسب برای حضور بانوان باشد و علاوه بر زمینه سازی عرفی برای تحقق این موضوع، فرهنگسازی نیز باید صورت گیرد.

وی اظهار داشت: با تسهیل ورود زنان به ورزشگاه ها و تعمیم آن به مسابقات لیگ برتر فوتبال، در تمام مسابقات خانگی تیم فوتبال شهر خودرو در ورزشگاه حاضر خواهم شد.

فیفا در نامه رسمی که برای فدراسیون فوتبال ارسال کرد، تا ۱۵ جولای (۲۴ تیر) به این فدراسیون فرصت داد تا گزارش مقدماتی درباره اقداماتی که برای حضور زنان و خانواده‌ ها در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ انجام داده است به آنها ارائه کند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1939


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise