پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 16:43

حجت الاسلام منصور رمضانخانی تأکید کرد:

دوستی پیش از ازدواج مضر است

کارشناس و مشاور ازدواج و خانواده استان البرز با بیان اینکه دوستی‌های پیش از ازدواج مضر است، گفت: این دوستی‌ها برای آنان که قصد ازدواج دارند بدگمانی می‌آورد و در نهایت تشکیل زندگی با چنین شیوه ای پایدار نمی ماند.

کرج - امید بانوان؛ حجت الاسلام منصور رمضانخانی روز پنجشنبه در کارگاهی به مناسبت هفته ازدواج در کرج افزود: مهریه سنگین نه تنها عامل خوشبختی نیست، بلکه امروزه به بهانه ای برای جدا شدن افراد از زندگی مشترک تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه دوستی‌های پیش از ازدواج مضر است، ادامه داد: این دوستی‌ها برای آنان که قصد ازدواج دارند بدگمانی می آورد و در نهایت تشکیل زندگی با چنین شیوه‌ای پایدار نمی‌ماند.

کارشناس و مشاور ازدواج و خانواده تصریح کرد: مراعات حدود محرم و نامحرم، دقت در گفتار و رفتار، تحقیق از اقوام، همسایگان و همکاران از جمله راهکارهای مناسب برای شناخت گزینه مورد نظر برای ازدواج است.

حجت الاسلام رمضانخانی افزود: به طور حتم در مسیر ازدواج به خصوص در ابتدای آشنایی باید از مشاوره های کارشناسان خانواده بهره گرفت تا ازدواجی مناسب و همراه با خوشبختی صورت گیرد.

وی ادامه داد: ازدواج امر مقدس و آرامش‌بخشی است و باید با برنامه ریزی، دقت زیاد و توجه به معیارهای صحیح فرهنگی انجام شود.

وی متناسب بودن با یکدیگر در زمینه‌های مختلف را از جمله معیارهای کلی ازدواج دانست و اضافه کرد: این موضوع باید با مهارت و شناخت صحیح باشد تا به نتیجه مطلوب منجر شود.

این کارگاه آموزشی با حضور افزون بر ۶۰ شرکت کننده از کارشناسان ازدواج و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات پایگاه قهرمانی مجموعه ورزشی شریعتی کرج برگزار شد.

یکم ذی‌الحجه سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) در سال دوم هجری قمری به نام «روز ازدواج» و اول تا هفتم ذی‌الحجه به عنوان «هفته ازدواج» نامگذاری شده که امسال هفته یادشده مصادف با ۱۲ تا ۱۸ مردادماه جاری است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1945


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise