شنبه، 19 مرداد 1398 - 10:53

اخراج نماینده زن پارلمان کنیا از مجلس به دلیل همراه داشتن فرزندش

بنا به قوانین پارلمان کنیا، غریبه‌ها از جمله کودکان اجازه حضور در پارلمان را ندارند. برخی از نمایندگان مرد پارلمان، این عمل زلیخا حسن را خجالت آور خواندند.

کرج - امید بانوان؛ فرارو نوشت؛ پارلمان کنیا از یکی از نمایندگان زنی که به همراه فرزند پنج ماهه‌اش به پارلمان آمده بود، درخواست کرد که ساختمان پارلمان را ترک کند. در پی این اقدام سایر نمایندگان زن به نشانه همبستگی با این همکار خود، پارلمان را ترک کردند.

زلیخا حسن که فرزند پنج ماهه‌اش را با خود به پارلمان آورده بود، گفته که به دلیل وضعیت اضطراری که در خانه برایش پیش آمده و با توجه به این که پارلمان محلی برای نگهداری کودکان ندارد، مجبور شده با فرزندش به سر کار بیاید.

بنا به قوانین پارلمان کنیا، غریبه‌ها از جمله کودکان اجازه حضور در پارلمان را ندارند. برخی از نمایندگان مرد پارلمان، این عمل زلیخا حسن را خجالت آور خواندند.

رئیس مجلس کنیا به خانم حسن دستور داد تا صحن پارلمان را ترک کرده و بدون فرزندش در جلسه پارلمان شرکت کند.

این نماینده از پارلمان درخواست کرد شرایطی که بیشتر با خانواده‌ها سازگاری دارد، ایجاد کند، چنانچه خواستار حضور زنان بیشتری در پارلمان هستند.

وی گفت: خیلی سعی کردم که فرزندم را با خودم نیاورم، اما امروز شرایط خاصی پیش آمد. چه کاری می‌توانستم بکنم. اگر پارلمان مهدکودکی برای نگهداری کودکان داشت. خوب می توانستم فرزندم را آن جا بگذارم.

معاون پارلمان در بیانیه‌ای گفته که محلی در پارلمان برای مادران به منظور نگهداری از فرزندانشان وجود دارد. اما مادران نماینده مجبورند که در مدت حضورشان در پارلمان پرستاری را برای نگهداری از فرزند به همراه خود بیاورند.

در پی این اقدام سایر نمایندگان زن به نشانه همبستگی با این همکار خود، پارلمان را ترک کردند. 

انتهای پیام

کدخبر: 1957


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise