یکشنبه، 03 شهریور 1398 - 13:59

سارا دشتگرد در نطق پیش از دستور مطرح کرد:

وضعیت مالی برخی پروژه‌های عمرانی کرج در هاله‌ای از ابهام

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهرکرج در یکصدوپنجاه‌ وهشتمین جلسه علنی شورای شهر در نطق پیش از دستور خود ضمن تذکر، از شهردار پرسید: جناب شهردار در سال 96 حدود 4 میلیارد بابت پروژه زیرگذر حصارک از بیت المال هزینه و اواخر سال گذشته زیر گذر با خاک پر شد! البته بهتر است بگویم 4 میلیارد دفن شد و کسی توضیحی در مورد آن نداد!

کرج - امید بانوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر کرج، سارا دشت گرد در یکصدوپنجاه‌ وهشتمین جلسه علنی شورای شهر در نطق پیش از دستور ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: هفته گذشته انتخاب ریاست شورا با 12 رای اتفاق افتاد که بارقه امیدی بود که بالاخره تفرقه و انشقاق بعد از دو سال رفع خواهد شد اما زهی خیال باطل ، این امر فقط برای جلسه اول قابل قبول نیست کاش اجازه می دادید حداقل اولین جلسه این خیال باطل برای 5 نفر وجود داشته باشد.


جناب آقای سلیم نژاد اگر از نظر شما هیات رئیسه با سه نفر کفایت می کند رسما اعلام بفرمائید و از این تریبون به سمع دوستان برسانید که نیازی به دو عضو دیگر وجود ندارد و تصمیمات توسط شما سه نفر قرار است به بقیه اعضاء تحمیل گردد چنانچه صلاح دانستید توضیح دهید.

با توجه به اینکه هر یک از ما جدای از این عناوین دست و پاگیر و البته برای برخی خیلی زیبا و رزومه پر کن، عضو شورا هستیم و وظیفه اصلی هر یک از ما نظارت است لازم می دانم یک تذکر و دو موضوع را به عنوان طرح سئوال از شهردار داشته باشم.

تذکر اول: بر اساس گزارشات رسیده از مناطق 4،7 و 2 در حوزه معاونت معماری و شهرسازی افرادی حضور دارند که هنگام مراجعه مردم جهت دریافت دستور نقشه در محل صدور پروانه ساختان آنها را به سمت دفاتر مهندسی و مهندسین ناظر طرح و محاسب شخصی هدایت می کنند قبلا به شهردار و معاونت معماری شهرسازی بازرسی و حراست اطلاع داده ایم اما به دلیل عدم رسیدگی می خواهم کمیته تحقیق و تفحص البته از کسانی که وابستگی به آن افراد نداشته و عضو نظام مهندسی نباشند که مجبور باشند دین خود را به دنبا بفروشند تشکیل و صحت جریان بررسی شود  و بنا به گزارش در صورت صحت با متخلف برخورد جدی  شده و به مرجع انضباطی ارجاع گردد.

سئوال اول : اواخر سال گذشته برای جلوگیری از مراجعه در مورد برخی موارد که به حذف نقشه ای کمک می شد به شهراری و معاونت معماری و شهرسازی توسط شورا اختیاراتی داده شد و کمیسیون ماده 5 نیز بسیاری از موارد را تصویب نمود که این لایحه تحت عنوان تثبیت عیانی مطرح شد اما قبل از آن هر موضوعی که بر خلاف طرح تفضیلی بوده باید در صحن شورا در مورد آن تصمیم گیری می شد و لذا در مورد پلاک های مد نظر توضیح دهید و در مورد کلیه پروانه هایی که در یک سال گذشته در محدوده خیابان صد تا دویست مهرشهر داده شده از بازرسی می خواهم بررسی نماید و چنانچه این مورد تخلف در مورد پلاک های بعدی صورت گرفته گزارش آنرا به شورا ارائه دهد.

سئوال دوم: حفظ بیت المال وظیفه هر یک از ما به عنوان مسلمان است به خصوص وقتی مسئولیتی گردن ما نهاده می‌شود. جناب شهردار در سال 96 حدود 4 میلیارد بابت پروژه زیرگذر حصارک از بیت المال هزینه و اواخر سال گذشته زیر گذر با خاک پر شد! البته بهتر است بگویم 4 میلیارد دفن شد و کسی توضیحی در مورد آن نداد! البته بنده تحقیقاتی انجام دادم گویا شهردار کرج آنقدر متمول است که این مبالغ برای شهرداری پول توجیهی به حساب می‌آید!  نمونه این پروژه را هفته آینده با مستندات به سمع و نظر دوستان خواهم رساند.

 

 

کدخبر: 1989


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise