یکشنبه، 10 شهریور 1398 - 13:59

ضرورت شهرسازی با رویکرد فرهنگی و اجتماعی

عضو شورای شهر کرج گفت: توسعه خدمات اجتماعی و فرهنگی در اولویت برنامه‌های شهری قرار گیرد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر کرج، فریده بزنی بیرانوند در بیست و هشتمین جلسه کمیسیون فرهنگی که با حضور مدیران مناطق شهرداری در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد، اظهار داشت: اجرای طرح های فرهنگی و اجتماعی رویکرد و اولویت شورای اسلامی شهر و مجموعه مدیریت شهری در سال‌های اخیر بوده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به زیرساخت‌های فرهنگی مناطق مختلف شهر افزود: ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری، رویکرد مدیریت شهری در توسعه شهر است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد ما زمینه‌سازی برای مشارکت مردمی است تصریح کرد:از آن جا که نگاه انسانی به شهر و شهروندان می طلبد که آسایش و تامین نیازهای روحی و اجتماعی شهرنشینان مورد توجه باشد، ضروری است که برنامه ریزی و مدیریت شهری با رویکردی فرهنگی و اجتماعی مترصد توسعه سطح روابط و مناسبات انسانی در شهر باشد.

بزنی بیرانوند با بیان اینکه سالهاست نوع نگاه به حوزه مدیریت شهری به سمت رویكرد اجتماعی و فرهنگی گرایش پیدا كرده است، یادآور شد: از جمله راههایی که می توان این وضعیت را اصلاح کرد، پیوند زدن بین جنبه های زیباشناختی، فرهنگی و هنری با وجوه مختلف زندگی جمعی است. مثلا تبدیل گذرگاه های پیاده به باغ راه ها، ارایه جلوه های بصری بدیع و چشم نواز بر دیوارها و بناهای شهر، توسعه فضای سبز، ایجاد فرصت های جمعی برای گذران اوقات فراغت از جمله سالم سازی و مناسب سازی بوستان ها و پارک ها برای حضور خانواده ها، اصلاح شکل استقرار واحدهای مسکونی، تجاری، اداری به گونه ای که شهر را در دسترس و دریافت خدمات را آسان سازد.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر کرج، رویکرد کلانی که در فعالیت‌های فرهنگی شهرداری پیگیری می‌کنیم این است که تا جایی که امکان دارد زمینه‌سازی‌ مشارکت مردمی در فعالیت‌های ما فراهم شود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2003


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise