یکشنبه، 10 شهریور 1398 - 16:30

جشنواره نقاشان نوگرای البرز برگزار می‌شود

عضو انجمن نقاشان البرز از برگزاری جشنواره نقاشان نوگرای استان در روز ۹ مهر ماه و به میزبانی تهران، خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ ایلنا نوشت؛ حسین اسماعیلی، گفت: انجمن هنرمندان نقاش البرز به نمایندگی از جمع کثیری از هنرمندان نقاش، مستعد و پویای استان در نظر دارد جشنواره نقاشان نوگرای استان البرز را در فرهنگستان هنر (صبا) تهران برگزار کند. 

اسماعیلی گفت: این جشنواره در دو بخش مجزا با عناوین هنرمندان مدعو و بخش رقابتی در زمینه های طراحی و نقاشی برگزار می شود و هنرمندان می‌توانند در یک و یا هر دو بخش جشنواره حضور داشته باشد.

اسماعیلی با عنوان اینکه هر شرکت کننده می‌تواند به صورت مجزا حداکثر ۳ اثر در بخش طراحی و نقاشی ارائه نماید، تصریح کرد: نقاشان البرزی باید آثار خود را با موضوع آزاد و یا تکنیک در نحوه اجرا بدون هیچ محدودبت ارسال کنند.

وی با عنوان اینکه هدف این جشنواره، شناساندن ظرفیت‌های گسترده‌ هنرمندان پیشگام است، افزود: دبیرخانه جشنواره از تمام هنرمندان نقاش ساکن استان البرز دعوت می‌کند به صورت رایگان در این رویداد هنری شرکت نمایند.

اسماعیلی، تاکید کرد: با توجه به اینکه داوری از روی تصاویر آثار انجام می شود، تصاویری که کیفیت پایینی داشته باشند و جزئیات آن با بزرگنمایی تصویر قابل بررسی نباشد از دور داوری و انتخاب آثار جشنواره حذف می‌شوند؛ لذا شرکت کنندگان برای تسریع در امر داوری آثار، باید طبق راهنمای قرار داده شده در فرم ثبت نام، تصاویر را آماده و ارسال کنند.

وی با اشاره به جوایز نقدی به برگزیدگان سه بخش نقاشی، طراحی و ورکشاپ، یادآور شد: آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ شهریور است و  انتخاب اولیه آثار ٢۱ شهریور و نتایج نهایی راه یافتگان به نمایشگاه، ٢٧ شهریور ماه معرفی می شوند.

اسماعیلی با اشاره به برپایی نمایشگاه جانبی از تاریخ ۹ الی ۱٦ مهر ماه گفت: جشنواره در روز ۹ مهر ۹۸ در فرهنگستان هنر (صبا) برگزار می شود.

عضو انجمن نقاشان البرز با اشاره به نحوه ثبت نام در جشنواره، گفت: علاقه مندان برای تکمیل فرم ثبت نام به این لینک مراجعه کنند و فرم تکمیل شده‌ ثبت نام با فرمت Word و تصاویر آثار با فرمت JPG را به صورت فایل با کیفیت اصلی "فقط" از طریق ایمیل به آدرس naghashan.alborz@yahoo.com ارسال نمایند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2011


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise