یکشنبه، 10 شهریور 1398 - 17:25

اظهارات قابل تامل مهراوه شریفی‌نیا در جشنواره فیلم زنان افغانستان

«مهراوه شریفی نیا» جشنواره بین‌المللی فلم زنان را در راستای تأمین حقوق زنان افغانستان و جهان مؤثر دانست.

کرج- امید بانوان؛ آی فیلم 2 نوشت ؛ «مهراوه شریفی نیا» بازیگر مشهور سینما و تلویزیون ایران به عنوان مهمان ویژه  پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان - هرات که از 4 سنبله (شهریور) با حضور شماری از سینماگران معروف داخلی و خارجی در کابل آغاز به کار کرده ، حضور یافته است.

بانو «شریفی نیا» سال گذشته برای بازی در فیلم کوتاه «پیاده» ساخته «شکوفا کریمی» کرکتر یک زن افغانستانی را ایفا کرد. این فیلم کوتاه داستان زن جوان افغانستانی را روایت می کند که به همراه همسرش وارد ایران شده اند.

فیلم کوتاه «پیاده» تاکنون در بیش از 9 جشنواره معتبر جهانى حضور داشته و در کشورهاى امریکا، ایتالیا، صربستان ، هند و ایران به نمایش در آمده و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره بین المللى‏ دیاموند ایتالیا را دریافت کرده است.

بانو شریفی‌نیا با حضور در جشنواره جهانی فیلم زنان هرات اولین سفر خود را به شهر کابل و کشور افغانستان تجربه می کند.

وی در این جشنواره سخنرانی کرد و گفت: «کتاب‌هایی را که من در مورد افغانستان خوانده بودم، روایت متفاوتی داشت. شاید در سال‌های قبل وضعیت زنان به گونه‌ای که امروز است نبوده و این نشان می‌دهد که مردم افغانستان برای به دست آوردن حق‌شان تلاش می‌کنند.»

بانو شریفی‌نیا برگزاری این جشنواره را در راستای تأمین حقوق زنان افغانستان و جهان مؤثر می‌داند. 

در این جشنواره به فیلم‌هایی که موضوعات آن‌ها مرتبط با زنان است و یا کارگردان آن‌ها یک زن است، فرصت اشتراک داده شده تا از این طریق جهانی برابر را برای مردان و زنان رقم بزند.

از مجموع دوصد فیلم از سی و سه کشور دنیا که در این جشنواره اشتراک کرده بودند، چهل و هشت فیلم برگزیده برای رقابت در جشنواره جهانی فیلم زنان هرات در چهار ولایت افغانستان از جمله  کابل، هرات، ننگرهار و بامیان به نمایش در آمده و داوران این جشنواره همزمان این فیلم‌ها را مورد بررسی قرار داده‌اند. 

برنامه‌ اختتامیه‌ پنجمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم زنان امروز 6سنبله(شهریور) در کابل برگزار شد.

کدخبر: 2017


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise