سه‌شنبه، 12 شهریور 1398 - 12:47

با مشارکت جهاد دانشگاهی البرز:

آموزش های زیست محیطی به دبستان ها میرود

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: فرهنگ دوستی با طبیعت و محیط زیست باید از دوران کودکی در افراد نهادینه شود تا در آینده شاهد جامعه‌ای باشیم که همه افراد آن با مسئولیت‌های خود در قبال زمینی که در آن زندگی می‌کنند، آشنا باشند.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ فردین حکیمی در حاشیه بازدید از اجرای آموزش محیط زیست، ویژه مربیان پیش دبستانی که روز دوشنبه 11 شهریور در دبستان نرجس ناحیه 1 برگزار شد، اظهار کرد: گروه‌های هدف در بحث آموزش مسائل زیست محیطی در مدارس استان متمرکز شده اند.

وی ادامه داد: آموزش مسائل زیست محیطی به دانش آموزان از سنوات قبل به طور پراکنده انجام می‌شد ولی با تغییر و تحولات جدید، این موضوع با جدیت بیشتری در دستور کار سازمان در قالب انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه آموزش‌های محیط زیستی باید از دوران قبل از دبستان شروع شود، توضیح داد: فرهنگ دوستی با طبیعت و محیط زیست باید از دوران کودکی در افراد نهادینه شود تا در آینده شاهد جامعه ای باشیم که همه افراد آن با مسئولیت‌های خود در قبال زمینی که در آن زندگی می‌کنند، آشنا باشند.

این مسئول خاطر نشان کرد: براین اساس طرح آموزش محیط زیست به مربیان پیش دبستانی کلید خورد و با همکاری جهاد دانشگاهی البرز این آموزش‌ها به 700 مربی پیش دبستانی در کرج شروع شد.

وی تصریح کرد: در قدم بعدی قرار است 280 مربی پیش دبستانی در سایر شهرستان‌های استان هم در این خصوص آموزش ببینند.

مدیرکل محیط زیست البرز ادامه داد: اگر مربیان آموزش درستی ببینند، می‌توانند آموخته‌های محیط زیستی خود را به بهترین شکل به کودکان مقطع پیش دبستانی منتقل کنند.

حکیمی با بیان اینکه باید یاد بگیریم با طبیعت مهربان باشیم، توضیح داد: ناآگاهی افراد دلیل عمده تخریب محیط زیست است و اگر مردم ندانند قطع درختان،آلودگی رودخانه‌ها، ریختن زباله در طبیعت چه اثرات مخربی بر زندگی آنها دارد، نمی توانیم به آینده زمین خوش بین باشیم.

وی ادامه داد: فرهنگ محیط زیستی باید به فرهنگی فراگیرتبدیل شود و همه از خودشان برای حفاظت از زمین و طبیعت شروع کنند.

وی افزود: مردم نباید نسبت به تخریب محیط زیست توسط دیگران بی تفاوت باشند و اگر می بینند کسی زباله می‌ریزد، درختی قطع می‌کند و ... تذکر بدهند تا فرهنگ عمومی دوستی با طبیعت نهادینه شود.

این مسئول توضیح داد: سال گذشته دفتر آموزش همگانی در ساختمان موزه تنوع زیستی پارک شهید چمران کرج است که توسط آن دانش آموزانی که از این موزه بازدید می‌کنند، تحت آموزش قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2020


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise