چهارشنبه، 13 شهریور 1398 - 14:37

۱۵ آبان، آخرین مهلت حذف و اضافه بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اختیاری بودن استفاده از خدمات بیمه تکمیلی درمان، آخرین مهلت حذف و اضافه بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق را ۱۵ آبان اعلام کرد.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ زهرا زاده غلام اظهار کرد: بازنشستگان کشوری و وظیفه‌ بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری تا ۱۵  آبان ماه امسال مهلت دارند نسبت به حذف یا اضافه شدن خود و افراد تحت تکفلشان در قرارداد بیمه تکمیلی درمان اقدام کنند.

وی افزود: بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان کشوری براساس ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری برعهده دستگاه‌های محل اشتغال است. بنابراین استفاده از این خدمت در صندوق بازنشستگی کاملا اختیاری است و تنها در قالب مسوولیت اجتماعی صندوق و به عنوان یک بسته حمایتی برای بازنشستگان علاقه‌مند توسط صندوق بازنشستگی کشوری ارائه می‌شود. حدود ۲ میلیون نفر بازنشسته، اعضای تحت تکفل آنان و وظیفه‌بگیر به‌صورت کاملا اختیاری تحت پوشش این خدمات قرار دارند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه بازنشستگان و وظیفه‌بگیران می‌توانند به سایت صندوق بازنشستگی به نشانی www.cspf.ir مراجعه و نسبت به مشاهده وضعیت بیمه خود و افراد تحت تکفل اقدام کنند و در صورت نیاز به هرگونه تغییر تا ۱۵ آبان ماه به شعب بیمه آتیه‌سازان مراجعه کنند، گفت: بازنشستگانی که تحت پوشش این خدمت قرار ندارند اما تمایل دارند خود و خانواده تحت تکفلشان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند، می‌توانند با مراجعه به شعبه‌های شرکت بیمه‌گر یعنی آتیه‌سازان حافظ در این خصوص اقدام کنند.

زاده غلام مهلت حذف یا اضافه شدن افراد به قرارداد بیمه تکمیلی درمان را تا ۱۵ آبان ماه اعلام و اظهارکرد: افرادی که در قرارداد سال گذشته تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داشتند به‌طور خودکار در قرارداد جدید نیز تحت پوشش خواهند بود اما اگر دیگر تمایلی به استفاده از این خدمت ندارند تا تاریخ تعیین شده و از روش مذکور برای حذف خود و افراد تحت تکفل اقدام کنند.

وی تاکید کرد: پس از مهلت ۱۵ آبان، امکان حذف خدمت بیمه تکمیلی یا اضافه شدن به قرارداد وجود نخواهد داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: بازنشستگان جدید در صورت پوشش بیمه‌ای فرد اصلی که در زمان برقراری حقوق بازنشستگی تعیین می‌شود، سه ماه از زمان صدور حکم برقراری اولیه حقوق بازنشستگی می‌توانند نسبت به استفاده افراد تحت تکفل خود از این خدمت اقدام کنند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2046


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise