پنجشنبه، 14 شهریور 1398 - 12:14

با حضور مدیر کل دامپزشکی استان البرز؛

بازدید شبانه از کشتارگاه طیور واقع در استان البرز

بامداد روز سه شنبه 12 شهریور ماه با حضور دکتر توکلی مدیر کل دامپزشکی، مهندس موسوی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز و جمعی از مسئولین جهاد کشاورزی استان و دامپزشکی استان از یکی از کشتارگاه های صنعتی طیور استان البرز بازدید به عمل آمد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز؛ دکتر توکلی مدیر کل دامپزشکی استان البرز ضمن بازدید از خط کشتار طیور بر فرآیند استحصال گوشت مرغ در این کشتارگاه بازدید و از نظر بهداشتی مورد ارزیابی قرار داد و نکات بهداشتی در ارتقای بهداشت و کیفیت گوشت مرغ را به مسئول فنی بهداشتی مستقر در کشتارگاه بیان نمود.

وی با کنترل تعدادی ازمجوزهای حمل بهداشتی محموله های وارد شده به کشتارگاه بر اهمیت دقت در بررسی مبداء محموله و زمان بارگیری و کنترل گواهی بهداشتی تاکید نمود و گفت: محموله های فاقد مجوز حمل بهداشتی نباید وارد خط شوند چرا که از نظر سلامت مورد تایید دامپزشکی نمی باشند و منجر به آلودگی خط کشتار می گردد.

دکتر توکلی بیان کرد: تمام 6 کشتارگاه صنعتی طیور در استان البرز دارای دامپزشک به عنوان مسئول فنی بهداشتی می باشند که مسئولیت کنترل بهداشتی محصولات تولیدی را دارند و همچنین دارای ناظر شرعی به منظور کنترل ذبح شرعی طیور می باشند که اداره کل دامپزشکی استان البرز بر عملکرد ایشان نظارت دارد.

مدیر کل دامپزشکی استان البرز با اشاره به طرح ملی ارتقای کیفیت گوشت مرغ در کشور بر راه اندازی خط 2 برای کشتارگاه های طیور استان تاکید کرد و گفت: اجرای این طرح دارای مزیت رقابتی در بروز رسانی کشتارگاه طبق دستورالعمل های دامپزشکی و در نتیجه تولید محصول با کیفیت با درجه بندی مشخص برای مصرف کننده می گردد.

 

کدخبر: 2049


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise