آرشیو، 21 آبان 1394 - 19:32

بی‌پدر و مادری مدرن کودکان امروز

یک روانشناس گفت: کودکان امروز دچار یک بی‌پدر و مادری مدرن شده‌اند، زیرا والدین با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی صرفا به دنبال تامین مسائل رفاهی هستند و این در حالیست که فقط 25 درصد از نیازهای کودک مسائل رفاهی بوده و 75 درصد نیازمند توجه، آرامش و امنیت است.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ مهدی بیاتی افزود: در حال حاضر به شدت نیازمند یک سازمان تخصصی برای کودکان هستیم تا با سیاست‌گذاری‌های صحیح برای آینده کودکان امروز و جوانان فردا کشور برنامه ریزی کند؛ زیرا در حوزه کودک در کشور بسیار کم کار شده است.

وی افزود: در جامعه دچار خود فراموشی شده‌ایم؛ باید به خود احترام بگذاریم و از زندگی لذت ببریم، اما متاسفانه در ایران برخی از مادرها معتقدند تنها لذت زندگی‌شان، 50 سال از خودگذشتگی بوده است، درحالیکه وقتی به سن 60سالگی می‌رسند با مراجعه به روانشناس مدعی می‌شوند برای اینکه زندگی‌شان شیرین شود، مجبور به تمکین از تمام حرف‌های شوهرشان بوده‌اند.

این روانشناس با اشاره به تاثیر تکنولوژی بر تربیت کودکان گفت: خانواده ها باید بدانند کامپیوتر یک وسیله شخصی نیست و والدین با بی‌توجهی و بدون نظارت برعملکرد فرزندانشان در فضای اینترنت، باعث بروز آسیب‌های اجتماعی و گرایش آنها به انحراف می‌شوند و حتی دیده شده برخی از والدین سواد استفاده از کامپیوتر را ندارند.

بیاتی با تاکید بر اینکه الگودهی در مسائل فرهنگی باید تغییرکند، گفت: باید سازمان‌های مردم نهاد را تقویت کرد، چرا که آنها دغدغه ذهنی دارند و همچون سازمان‌های دولتی در پی رفع تکلیف نیستند.

این روانشناس در پایان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مسائل جامعه ما صدا و سیماست، افزود: صدا و سیما هنوز با 20 شبکه تلویزیونی نتوانسته با یک شبکه ماهواره‌ای رقابت کند؛ درحالیکه اگر بخواهیم در مقابل این شبکه‌ها بایستیم، باید دست از تعصبات خشک و بی‌جا برداریم و در صدا و سیما از شورای مشورتی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

کدخبر: 205


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise