شنبه، 23 شهریور 1398 - 15:28

راه‌اندازی پویش «هر دفتر یک داستان» در کرج

پویش هر دفتر یک داستان در راستای کمک به ۱۲۰ کودک کار، بدسرپرست و بی سرپرست منطقه «آق تپه» کرج در آستانه سال تحصیلی جدید راه اندازی شده است.

کرج - امید بانوان؛ مهر نوشت؛ پویش هر دفتر یک داستان در راستای کمک به ۱۲۰ کودک کار، بدسرپرست و بی سرپرست منطقه آق تپه کرج چند روزی است که راه اندازی شده است.

این طرح با هدف پاسخگویی به نیاز آغاز سال تحصیلی این کودکان از جمله کیف، کفش و لوازم تحریری توسط اقشار مردمی کلید خورده است.

حسن قنبری که مسئولیت جمع آوری کمک های مردمی را به عهده دارد در این رابطه به خبرنگار مهر، گفت: مرکز آموزشی خانه مهر زیر نظر انجمن حامیان کودکان کار و خیابان در آق تپه مهرشهر به امر تعلیم و تربیت کودکان کار مشغول است که سال ها در این زمینه فعالیت می کند.

وی افزود: امسال نیز در آستانه سال تحصیلی جدید تصمیم به جمع آوری کمک های مردمی برای کودکان کار در قالب «پویش هر دفتر یک داستان» گرفتیم؛ داستان ما با دیدن لبخند و چهره های معصوم کودکان کار و خیابان، کلاسی کوچک، چشمانی مشتاق و منتظر و وجدان هایی بیدارآغاز شد.

مسئول جمع آوری کمک های مردمی مرکز آموزش کودکان کار «خانه مهر» گفت: در مرکز مهر کودکان کار و خیابان علاوه بر تحصیل در پایه ابتدایی اول تا ششم در کلاس های دیگری نظیر کتابخوانی، داستان نویسی، نقاشی و زبان انگلیسی نیز شرکت کرده و آموزش های لازم را می بینند. کودکان کار و خیابان بازمانده از تحصیل نیز در این مرکز به تحصیل می‌پردازند.

قنبری با اشاره به اقدامات پویش مهر گفت: از ابتدای محرم امسال اقدام برای این پویش شروع شد و در این راه خیران زیادی مشارکت کردند که استقبال از این اقدام در این مدت کوتاه بسیار بود.

وی ادامه داد: حدود ۱۶ میلیون تومان برای خرید لوازم التحریر، کیف و کفش و لباس فرم مدرسه برای ۱۲۰ کودک کار این مرکز جمع شده و این کمک ها همچنان ادامه دارد.

مسئول جمع آوری کمک های مردمی مرکز آموزش کودکان کار «خانه مهر»، با تاکید بر ضرورت فعالیت رسانه‌ها برای فرهنگسازی گام برداشتن در امور خیر، گفت: امور خیریه با مشارکت فعالانه و حضور مردم زنده و پویا است.

قنبری اضافه کرد: باید با هدف برقرای عدالت در جامعه و کمک به کودکان کار اصحاب رسانه در این امر یاری گر خیران و علاقمندان به امور خیریه باشند. ما از کمک مردم و نظرات آن‌ها برای بهبود خدمات رسانی استقبال می‌کنیم و در این میان رسانه ها هم باید فعال‌تر باشند.

وی تصریح کرد: کودکان کار، قربانی شرایطی هستند که منجر به گسترش این پدیده شده است از جمله خانواده بی‌سامان یا معتاد و نبود نظام فراگیر تأمین اجتماعی که باعث شده تا آنها کودکی را تجربه نکند.

مسئول جمع آوری کمک های مردمی مرکز آموزش کودکان کار «خانه مهر» تأکید کرد: تا زمانی عواملی که باعث ‌شوند کودکان، مدرسه و خانه را بر کار ترجیح دهند که بخش عمده آن به دلیل فقر است، این معضل حل نمی‌شود و به شکل‌های مختلف کودکان کار و خیابانی خواهیم داشت.

به گفته قنبری باید کاری شود تا کودکان کار در کنار حضورشان برای کار در خیابان، به حقوقشان همچون امنیت، بهداشت، بیمه و آموزش نیز دسترسی داشته باشند، چراکه حذف کودک کار و خیابان در اوضاع اقتصادی کنونی امکانپذیر نخواهد بود.

وی ادامه داد: برای اهدای این هدایا به کودکان کار پنج شنبه بیست و هشتم شهریورماه در خانه مهر مراسمی با حضور خیران، جمعی از بازیگران و اصحاب رسانه و دیگر علاقمندان به امور خیریه در از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ برگزار می شود.

انتهای پیام/

کدخبر: 2063


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise