شنبه، 23 شهریور 1398 - 15:58

جشنواره لاله‌های سال 1400 در کاخ مروارید برگزار می‌شود

شهردار کرج گفت: عملیات حذف تمام علف‌ها و گیاهان زائد 27 هکتار از فضای سبز کاخ مروارید که نگهداری آن به شهرداری واگذار شده، انجام شده است.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ علی کمالی زاده با اشاره به اینکه وضعیت فضای سبز کاخ مروارید با سرعت قابل قبولی در حال بهبود است، اظهار داشت: تا کنون عملیات حذف تمام علف‌ها و گیاهان زائد 27 هکتار از فضای سبزی که نگهداری آن به شهرداری واگذار شده، انجام شده است.

وی با اشاره به روش تامین منابع آبی مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز این مجموعه افزود: تا کنون چهار حلقه چاه برای آبیاری این 27 هکتار فضای سبز آماده شده است و به دنبال استفاده از سیستم‌های نوین برای آبیاری به موقع و مناسب درختان هستیم.

شهردار کرج توضیح داد: با آبیاری مداوم، چمن‌هایی که سال‌ها به دلیل عدم آبرسانی مناسب خشک شده بودند، احیا و مجدداً سبز شده‌اند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای بهسازی فضای سبز کاخ مروارید تصریح کرد: با شروع فصل پاییز شاهد عملیات بهسازی فضای سبز این مجموعه خواهیم بود و با این کار زندگی و طراوت به درختان و گیاهان کاشته شده در محوطه کاخ مروارید باز می‌گردد.

کمالی زاده توضیح داد: با این روند پیش‌بینی می‌شود چمن‌های کاخ مروارید برای فروردین سال آینده یکپارچه سبز و بازسازی شوند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه بناست دومین باغ گل‌های کرج در محوطه کاخ مروارید ایجاد شود، گفت: سال‌هاست برای بهبود وضعیت فضای سبز این مجموعه اقدامی صورت نگرفته بنابراین تبدیل بخشی از آن به دومین باغ گل‌های شهر زمانبر است و باید مرحله به مرحله پیش برود.

شهردار کرج اضافه کرد: حذف سرشاخه‌ها و درختان خشک این مجموعه در دستور کار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری قرار گرفته و با دقت در حال انجام است.

وی گفت: تا کنون تمام درختان فضای سبز 27 هکتاری کاخ مروارید سه بار تحت آبیاری سنگین و آفت زدایی و شست و شو قرار گرفته‌اند.

کمالی زاده توضیح داد: بعد از چیدن علف‌های هرز، کوددهی و آبیاری چمن‌ها، می‌توان نوارهای گل در بین چمن‌های سبز شده ایجاد کرد.

این مسئول افزود: در تلاشیم پاییز سال آینده جشنواره گل‌های داوودی و سال 1400 نیز جشنواره لاله‌های کرج را در این مجموعه برگزار کنیم.

انتهای پیام/

کدخبر: 2067


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise