شنبه، 23 شهریور 1398 - 16:14

بیمارستان مریم کرج در حوزه گردشگری سلامت فعال شد

بیمارستان فوق تخصصی مریم کرج از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز گردشگری سلامت دریافت کرد.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ دکتر صلاح‌الدین دلشاد مدیرعامل بیمارستان و زایشگاه مریم گفت: از ابتدای تاسیس این بیمارستان، بیماران عراقی، جمهوری آذربایجان، افغانستان و سایر کشورها به این بیمارستان مراجعه و تحت عملهای جراحی قرار می‌گرفتند.

وی افزود: استقبال بیماران خارجی از این بیمارستان موجب شد تا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز IPD یعنی پذیرش بیماران بین‌المللی به این بیمارستان اعطاء کند که نقش مهمی در توریست درمانی و توسعه گردشگری استان البرز دارد.

این فوق تخصص جراحی اطفال با اشاره به اینکه بیمارستان مریم به عنوان دومین بیمارستان دوستدار مادر و کودک کشور محسوب می‌شود، گفت: بخش‌های جراحی اطفال، جراحی زنان، اتاق‌های عمل فعال، اتاق‌های LDR مخصوص زایمان، جراحی فوق تخصصی پروکتولوژی در مردان و زنان و همچنین بخش‌های تشخیص و درمان جنین، سونوگرافی جنین و آزمایشات غربالگری جنین در این بیمارستان فعال هستند.

همچنین بیمارستان مریم دارای اولین NICU (بخش مراقبتهای ویژه کودکان) بخش خصوصی استان البرز و اولین آی سی یو مادران است که در واقع تمام مراحل درمان مادران و نوزادان در خود بیمارستان دارد و دیگر نیازی به اعزام بیماران به خارج از استان نیست.

همچنین وجود امکانات خاص در بیمارستان باعث شد تا از ابتدا این مرکز مورد توجه و استقبال بیماران داخل و خارج از کشور قرار بگیرد.

در این بیمارستان نوزادان و کودکان با بیماریهای خاص مانند بی اختیاری مدفوع، بی اختیاری ادراری، ابهام جنسی، لب شکری، شکاف کام، ناهنجاری های روده ای و بیماری‌های کلیوی تحت درمان قرار می گیرند.

در حیطه‌ جراحی‌های زنان، انجام زایمان‌های سخت، خارج کردن تومورها و فیبروهای بزرگ و سخت و عمل‌های جراحی زیبایی از فعالیت بیمارستان فوق تخصصی مریم کرج به‌شمار می‌آید.

این بیمارستان در سال جاری مجوز راه اندازی کلینیک درمان ناباروری (IVF) را دریافت کرد.

در این کلینیک متخصصان زنان، فوق تخصص ناباروری (IVF)، متخصصان آزمایشگاه مجرب و متخصصان جنین شناسی و اورولوژی حضور دارند.

فعالیتهای تخصصی بیمارستان مریم شامل جراحی ناهنجاریهای مادرزادی، جراحی ابهام جنسی(مردانه به زنانه یا زنانه به مردانه)، درمان ناباروری، جراحیهای ارتوپدی شانه، ناهنجاریهای مادرزادی دست، تمام اعمال جراحی کلورکتال، سرطان رکتوم، معده، روده، پستان، گوارشی، اعمال جراحی زیبایی صورت و بدن، بلفاروپلاستی، کلینیک درد، کاشت مو، رینوپلاستی، جراحیهای زیبایی واژینال و ... است.

بیمارستان مریم از پنج سال پیش در گلشهر کرج راه اندازی شده است.

حضور پزشکان و پرستاران مسلط به زبان انگلیسی و عربی در بخش بیماران بینالملل و مترجمان مسلط به زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسوی و ترکی موجب شده تا اقامت بیماران خارجی در این مرکز آسان تر از گذشته شود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2068


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise