آرشیو، 23 آبان 1394 - 19:32

تدوین پیش‌نویس الگوی «ازدواج سبز»

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با همکاری مشترک سازمان و ستاد ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، برنامه پنج ساله توانمندسازی جوانان در حوزه محیط زیست تهیه و تدوین شود.

کرج - امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ مهناز مظاهری با بیان برخی همکاری های صورت گرفته میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ورزش و جوانان پیرو تفاهم نامه منعقد شده میان دو دستگاه، گفت: خوشبختانه این همکاری ها به ویژه در مباحث مرتبط به محیط زیست و جوانان منجر به برنامه ریزی ها و اقدامات سازنده ای شده است.

وی افزود: همین همکاری های مثبت منجر شد تا محیط زیست به عنوان یکی از محورهای مهم در پروژه "طرد اجتماعی جوانان و عوامل زمینه ساز آن در ایران" مورد بررسی و پژوهش قرار گیرد.

وی با تاکید بر این موضوع که مسائل محیط زیست تاثیر مثبت و منفی زیادی در طرد اجتماعی ذهنی و عینی افراد یک جامعه به ویژه جوانان دارد، تصریح کرد: بر همین اساس، مقرر شد با همکاری ستاد ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، برنامه پنج ساله توانمندسازی جوانان در حوزه محیط زیست تهیه و تدوین شود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ضمن یادآوری اهمیت توجه به محیط زیست، اظهارکرد: توانمندسازی جوانان در حوزه محیط زیست به معنای ایجاد بینش و نگرش مثبت به محیط زیست و حفظ و ارتقاء آن و سپس تبدیل این بینش به بسیج ظرفیت های اجتماعی به ویژه پتانسیل جوانان برای رفع چالش های محیط زیستی کشور و پیگیری مطالبات این حوزه است.

مظاهری همکاری در زمینه توسعه صنایع سبز (صنایع دوستدار محیط زیست) جهت ایجاد و توسعه اشتغال پایدار برای جوانان، حمایت از کارآفرینان جوانان حوزه محیط زیست، تدوین ماده واحده تکالیف سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه جوانان و برنامه ریزی برای ترویج الگوی ازدواج سبز را از دیگر زمینه های مشترک همکاری میان دو سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ورزش و جوانان با محوریت جوانان اعلام کرد.

وی اشاره ای هم به برنامه ریزی های صورت گرفته برای افزایش کمی و کیفی سمن های محیط زیستی جوانان داشت و گفت: در همین راستا موافقت شد سمن های محیط زیستی جوان به عنوان یکی از زیرشاخه های شبکه اجتماعی سازمان های مردم نهاد جوانان مورد حمایت قرار گیرند.

تدوین پیش نویس الگوی ازدواج سبز

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: به کمک مشاوران جوان ریاست سازمان طی سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه محیط زیست با محوریت جوانان داشتیم که از آن جمله می توان به تدوین طرح آموزش حقوقی محیط بانان در سال گذشته، تدوین دوره های آموزشی مشترک با سازمان جوانان هلال احمر در ابتدای سال جاری، حضور در نمایشگاه جوان موفق شهر تهران با همکاری خانه شهریاران جوان شهرداری در خردادماه سال جاری، برگزاری اردوی آموزشی محیط زیستی زوج های جوان با همکاری وزارت ورزش و جوانان، برگزاری نشست مشترک با کارآفرینان حوزه های مرتبط با محیط زیست و همچنین تدوین پیش نویس الگوی ازدواج سبز با همکاری معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد.

براساس گزارش سایت محیط زیست، مظاهری ضمن یادآوری تاکید رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر اهتمام به فعالیت های مشترک حوزه جوانان و محیط زیست، افزود: عزم جدی من برای حمایت از فعالیت های جوانان در حوزه محیط زیست در کنار تاکید و پیگیری های رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به گونه ای است که شخصا در جلسات ستاد ملی ساماندهی امور جوانان شرکت می کنم.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 208


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise