سه‌شنبه، 26 شهریور 1398 - 12:25

اجرای طرح قضازدائی از پرونده‌های حوادث محیط کار در البرز

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب كرج از عملیاتی شدن طرح قضا زدائی از‌ پرونده‌های حوادث جرحی در محیط‌کار در البرز خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، جواد یاوری اظهار کرد: اجرای این طرح کاهش حجم پرونده‌ها و پیشگیری از تراکم‌ کاری دادگستری‌های استان را در پی دارد.

وی افزود: با اجرای این طرح پرونده‌های حوادث حین کار در دبیرخانه‌ای که به این منظور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان ایجاد شده رسیدگی می‌شود.

وی گفت: با شرکت‌های بیمه نیز مذاکره و هماهنگی لازم صورت‌گرفته تا بر اساس نامه دبیرخانه نسبت به پرداخت دیه اقدام‌ کنند.

وی با اشاره به وجود گزینه‌ای با عنوان "پرداخت خسارت بدون رای دادگاه" در شركت‌های بیمه، به کارفرمایان توصیه کرد با خرید این گزینه نسبت به کاهش دغدغه و عدم نیاز مراجعه به دادگستری كارگر و كارفرما برای رسیدگی به پرونده‌های حوادث محیط‌كار اقدام کنند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب کرج افزود: در طرح قضا زدائی از پرونده های حوادث جرحی حین کار، حفظ شان کارفرما و کارگر مورد تاکید قرار گرفته است.

یاوری گفت: طرح قضا زدائی از پرونده‌های حوادث طبق "ماده ٨٢ قانون آئین دادرسی کیفری" در اتاق بازرگانی البرز اجرایی شد.

وی تصریح کرد: با تکیه بر این ماده مقام قضائی برای حصول سازش بین طرفین می‌تواند موضوع را برای میانجیگری با توافق آنان به شورای حل اختلاف یا هر مؤسسه‏ واجد شرایط ارجاع دهد.

این مسئول ادامه داد: با عملیاتی شدن طرح قضا زدائی در اتاق بازرگانی البرز، از این پس کارگران و کارفرمایان برای رسیدگی به حوادث جرحی در محیط کار دیگر نیازی به مراجعه به مرجع قضائی ندارند و اینگونه مشکلات با حفظ کلیه حقوق طرفین در کوتاه‌ترین زمان در اتاق بازرگانی البرز مورد رسیدگی قرار می گیرد.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 2086


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise