سه‌شنبه، 02 مهر 1398 - 15:36

پایان ده شب اجرای تئاتر خیابانی در منطقه سه کرج

خلیلی اردکانی به تماشای قطره‌ها نشست

محمد حسینی خلیلی اردکانی با حضور در پارک هامون مهرشهر به تماشای اجرای تئاتر خیابانی قطره ها نشست.

کرج - امید بانوان؛ تئاتر خیابانی قطره ها با مضمون روایت سه واقعه "عاشورا" "عملیات کربلای 4" و "شهدای مدافع حرم" به همت شهرداری منطقه سه کرج و همزمان با ایام ماه محرم و هفته دفاع مقدس به مدت ده شب اجرا شد.

 

این تئاتر خیابانی که با استقبال شهروندان همراه بود، در شرایطی آخرین روز اجرای خود در پارک هامون را دنبال می کرد که محمد حسین خلیلی اردکانی به تماشای این اثر هنری نشست.

وی در پایان این نمایش ضمن تقدیر از عوامل و بازیگران نمایش قطره ها و شهرداری منطقه سه کرج با تاکید بر اثر گذاری هنرهای نمایشی به ویژه تئاتر خیابانی خاطرنشان کرد: سال هاست در کشورهای پیشرفته دنیا شاهد برگزاری تئاترهای خیابانی با مضامین مختلف در حوزه های سرگرمی و آموزشی هستیم.

خلیلی افزود: هنر تئاتر می تواند به خوبی بر مخاطب اثر بگذارد، پس فرصت مناسبی برای توسعه و گسترش فرهنگ عمومی جامعه است، به ویژه با انتقال مفاهیمی همچون حقوق شهروندی و اخلاق اجتماعی.

 

وی با تأکید بر لزوم گسترش اجرای این دست برنامه ها در سطح شهر کرج، خاطرنشان کرد: تقویت و توجه بیشتر هنرهای نمایشی به ویژه تئاتر خیابانی در سطح شهر یکی از مطالبات جدی شورای اسلامی شهر از معاونت فرهنگی شهرداری کرج است و خوشبختانه طی مدت گذشته شاهد تحرکات خوبی از سوی شهرداران مناطق و معاونت فرهنگی در این حوزه بوده ایم که امیدواریم این روند شتاب بیشتری بگیرد.

 

تئاتر خیابانی قطره ها
نویسنده: شیرین کمندی - رضا رباط جزی
کارگردان: رضا رباط جزی
تهیه کننده: توحید وانشانی

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2134

عکاس: معصومه علی اکبر


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise