چهارشنبه، 03 مهر 1398 - 12:33

رئیس ستاد عتبات عالیات البرز:

۶۴ موکب از البرز به زائران اربعین خدمت‌رسانی خواهند کرد

رئیس ستاد عتبات عالیات البرز گفت: امسال ۱۶۰۰ نفر در قالب ۶۴ موکب از استان البرز برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی در مسیر نجف کربلا مستقر می‌شوند.

کرح- امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ سلیمان شکری در نشستی با محوریت برگزاری همایش اربعین حسینی با اشاره به اینکه هر سال ۲۰ میلیون نفر از سراسر جهان در مراسم اربعین حاضر می‌شوند، اظهارکرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده امسال سه تا پنج میلیون ایرانی در این مراسم باشکوه حضور دارند.

وی افزود: امسال ایران وظیفه خدمت‌رسانی به یک و نیم میلون زائر را برعهده گرفته که سهم البرز از این تعداد ۳۷ هزار نفر است.

این مسئول بیان کرد: البرز برای خدمت‌رسانی به این زائران ۶۴ موکب را در سه مسیر نجف (۲۶ موکب)، نجف به کربلا (۲۳ موکب) و کربلا (۱۵ موکب) مستقر می‌کند.

شکری گفت: ۱۶۰۰ نفر در قالب این ۶۴ موکب به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند و از ۱۳ مهر مصادف با دهم صفر ارائه خدمات آغاز می‌شود و تا ۲۳ مهر ادامه دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز در ادامه از رشد تعداد موکب‌ها در سال جاری خبر داد و گفت: سال گذشته ۵۲ موکب به زائران حسینی خدمت‌رسانی کردند اما امسال ۶۴ موکب به عاشقان سیدالشهدا خدمت‌رسانی می‌کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با تاکید بر اینکه پذیرای دریافت کمک‌های مردمی برای خدمت‌رسانی بیشتر به زائران اربعین هستیم، گفت: در این رابطه شماره حساب های ۷۷۶۶۴۸۲۸۸ و ۷۸۷۲۹۸۵۳۴ بانک کشاورزی و همچنین شماره کارت ۶۰۳۷۷۰۷۰۰۰۰۹۵۳۰۱ برای دریافت کمک‌ها از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز لحاظ شده است.

وی با اشاره به اینکه زائران البرزی از مرز مهران وارد کشور عراق می‌شوند، افزود: برای تامین آرامش و امنیت زائران اربعین کمیته امنیتی در کشور عراق تشکیل شده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 2136


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise