چهارشنبه، 03 مهر 1398 - 13:02

همت بلند مددجوی البرزی آزادی همسر و کارآفرینی را رقم زد

 یک بانوی مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز ضمن ساماندهی زندگی و آزادی همسرش از زندان برای ۶ نفر کارآفرین شد.

کرج - امید بانوان؛ ارنا نوشت؛ این بانوی مددجوی البرزی با اشاره به سختی‌های زندگی و تلاش‌ برای کسب موفقیت گفت: سال ۷۳ و زمانی‌ که بیست ساله بودم، ازدواج کردم. حاصل زندگی‌مان ۲ دختر بود. همسرم به نقاشی ساختمان اشتغال داشت اما به دلیل بدهی به زندان افتاد و حدود هفت سال در زندان بود. با توجه به غیبت نان‌آور خانواده مشکلات من آغاز شد. در خانه‌های مردم کار می کردم و زندگی به سختی می گذشت. مدتی بعد من و فرزندانم از طرف مددکاری زندان به کمیته امداد معرفی شدیم و تحت حمایت این نهاد قرار گرفتیم.

وی افزود: در کمیته امداد به کسانی که مددجو هستند پیشنهاد کار کردن و اجرای طرح‌های خودکفایی را می‌دهند و من نیز چون از دوران نوجوانی به گل و گیاه علاقمند بودم با مشورت کارشناس اشتغال کمیته امداد وارد حرفه پرورش گل و گیاه شدم.

ابتدا یک وام پنج میلیون تومانی قرض‌الحسنه گرفتم و در حیاط خانه‌ام یک گلخانه کوچک درست کردم. کاکتوس پرورش می‌دادم و گلها را با دستفروشی در کنار خیابان می‌فروختم. با همین کار بدهی‌های شوهرم را به صورت اقساط پرداخت کردم و توانستم تمام بدهی هایش را تسویه کنم. بانوی کارآفرین البرزی ادامه داد: با افزایش تعداد مشتریان تصمیم گرفتم کارم را توسعه دهم؛ بنابراین درخواست وام تکمیلی برای توسعه اشتغال دادم و دوباره ۵۰ میلیون تومان وام دریافت کردم. سپس با اجاره یک مکان بزرگتر، گلخانه را به آنجا انتقال دادم و هم‌اکنون ۶ نفر دیگر در گلخانه‌ام مشغول به کار هستند.

او می‌گوید: به لطف خدا با راه‌اندازی‌ این گلخانه توانسته‌ام همسرم را از زندان آزاد کنم، هزینه جهیزیه دخترم را تامین کردم و به‌ خانه بخت فرستادم.

طی سه اخیر بیش از ۱۰ نفر از بانوان مددجوی استان البرز کارآفرین شده اند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2140


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise