چهارشنبه، 03 مهر 1398 - 13:37

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور در کرج:

فعالیت‌های مهارت آموزی در البرز تقویت شود

رئیس سازمان فنی‌ و حرفه ای کشور با بیان اینکه استان البرز جزو استان‌های با ظرفیت بالای مهارت آموزی در کشور است، گفت: فعالیت های مهارت آموزی باید در البرز تقویت شود.

کرج - امید بانوان؛ تسنیم نوشت؛ علی اوسط هاشمی در دیدار با استاندار البرز که عصر امروز در محل با اشاره به اینکه یادگیری و فراگیری سن خاصی دارد، اظهار داشت: به دلیل فرهنگ غلط، در خصوص مشاغل فنی در جامعه تنفر ایجاد شده است.

وی افزود: ضرورت دارد در استان پرظرفیت البرز مهارت افزایی برای اشتغالزایی به یک پروژه تبدیل شود.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه البرز مهاجرپذیر می‌تواند با آموزش مهارت‌های فنی وحرفه ای، تربیت کننده نیروهای کار به دیگر استانها باشد، بیان کرد: مهارت‌های فنی وحرفه ای که اثربخشی بیشتری در جامعه دارند ، باید نگاه‌های نادرست از این مشاغل برداشته شود.

وی با بیان اینکه به دلیل فرهنگ غلط، در خصوص مشاغل فنی تنفر ایجاد شده، عنوان کرد : مهارت‌های فنی وحرفه ای که اثربخشی بیشتری در جامعه دارند بنابراین باید نگاه‌های نادرست از این مشاغل برداشته شود.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه البرز قابلیت‌های صنعتی بزرگی دارد که می‌تواند در تعامل با مراکز فنی و حرفه ای و مهارت افزایی از این ظرفیت‌ها بهره برداری درستی در مسیر اشتغالزایی داشته باشد، تصریح کرد:این استان قابلیت الگو شدن برای سایر استان‌ها در مهارت افزایی و اشتغالزایی را دارد.

هاشمی خاطرنشان کرد: استاندار البرز ناظر اصلی بر فعالیت های تربیت معلم و مراکز فنی حرفه ای البرز است و مدیران این مراکز باید طی هماهنگی کامل با نماینده عالی دولت در استان تدابیر لازم را برای مهارت افزایی در راستای اشتغالزایی اتخاذ کنند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2145


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise