دوشنبه، 08 مهر 1398 - 10:59

فصل قطار شهری فصل مطالبه گری است

عضو شورای اسلامی شهر کرج خواستار پیگیری مجدانه شهردار در جهت راه اندازی قطار شهری شد و گفت: وقت مطالبه گری مترو فرا رسیده و باید در خصوص روند رو به رشد آن مطالبه گر باشیم.

کرج - امید بانوان؛ «عباس زارع» در یک صد و شصت و چهارمین جلسه رسمی شورا طی نطق پیش از دستوری اظهار داشت: با توجه به برنامه های شورای پنجم راه اندازی مترو یکی از خواسته های بحق مردم است اما متاسفانه پیشرفت این پروژه تا کنون ضعیف بوده است.

وی یادآور شد: پروه قطار شهری در پایان دوره چهارم متوقف شده بود که با روی کار آمدن دوره پنجم این پروژه از اولویت های شورا بود و برای اولین بار برای آن بودجه تعریف شد و مجوز فروش اوراق مشارکت مصوب شد که چالش های زیادی را به همراه داشت.

عضو شوراي شهر کرج با اشاره به اينکه در سال 96 پنجاه و پنج ميليارد تومان براي اولين بار در رديف بودجه پيش بيني شده است و در سال 97 اين مبلغ 210 ميليارد تومان در متمم بودجه بوده که تبديل به 130 ميليارد تومان شده است که سر جمع ان اعتبارات است، گفت: در سال 98 به قطار شهري کرج 189 ميليارد تومان اعتبار پيش بيني شده است.

زارع با بيان اينکه در اوراق مشارکت 400 ميليارد تومان بوده که 250 ميليارد آن وصول شده است، عنوان کرد: شوراي شهر در خصوص قطار شهري کرج به وظايف خود عمل کرده اما انچه که انتظار از اين پروژه مي رفته عملي نشده است.

وي با بيان اينکه مهمترين ايستگاه اين پروژه که k بوده با يک دستگاه و بدون کارگر در حال فعاليت است که باعث تعجب است، بيان کرد: کابل برق چهار راه عظميه حتي مقدمات اوليه آن انجام نشده و يکسال براي اين پروژه وقت لازم است تا اجرا شود.

زارع تاکید کرد: از شهرداري کرج مي خواهيم جذب مالي شهرداری را انجام دهد زيرا با هر روز که از کندي پروژه ها بگذرد خسارات جبران ناپذيري شهر را تهديد مي کند.

وی افزود: طی بازدیدی که از این ایستگاه داشتم شاهد بودم که تنها یک دستگاه و یک کارگر مشغول کار بود که این پیام خوبی نیست با توجه به جذب اعتبار، این پروژه عملا قفل شده و هیچ فعالیتی ندارد. با این شرایط چگونه می توان امیدوار بود مشکل مترو رفع گردد؟

عضو شورای اسلامی شهر کرج تصریح داشت: برای تحقق اهداف مدیریت شهری کوشش و تلاش وافر نیاز است تا بتوان بودجه تخصیص یافته جذب شود و پروژه به سرانجام برسد و نیاز مردم در جهت تامین قطارشهری به ثمر برسد.

وی تاکید کرد: الان وقت مطالبه گری مترو فرا رسیده و باید در خصوص روند رو به رشد آن مطالبه گر باشیم و باید شرایط به نحوی باشد که توقعات شورای شهر را پیش ببرد. از شهردار می خواهم این مهم را با جدیت پیگیری کند.

لزوم تسریع در پروژه بزرگراه شمالی

عضو شورای اسلامی شهر کرج در ادامه سخنان خود از پروژه بزرگراه شمالی سخن گفت و افزود: متاسفانه روند پیشرفت این پروژه بسیار کند شده و تقاضا دارم استملاک و تملک در این پروژه با جدیت انجام شود تا شاهد کندی پروژه نباشیم.

پروژه حصارک آبروی شورای پنجم است

زارع در ادامه سخنان خود به نیمه کاره ماندن پروژه حصارک اشاره کرد و افزود: این پروژه آبروی این شوراست و ضرورت دارد تا با رفع مشکلات حقوقی با پیمانکار و موانع هر چه زودتر ربان افتتاح این پروزه قیچی بخورد و مردم شاهد بهره برداری از این پروژه باشند.

انتهای پیام/

کدخبر: 2160


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise