دوشنبه، 06 آبان 1398 - 22:48

ستاد انتخاباتی فرمانداری شهرستان کرج تشکیل شد

معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج از راه‌اندازی ستاد انتخابات در فرمانداری شهرستان کرج خبر داد.

کرج – امید بانوان؛ بر اساس گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان کرج، «غفور قاسم پور» با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق برنامه زمان‌بندی برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ثبت نام از دهم آذرماه به مدت یک هفته انجام می‌گیرد و سپس فرایند بررسی صلاحیت این افراد توسط شورای نگهبان هیات‌های نظارت بر انتخابات استان آغاز می‌شود.

فرماندار شهرستان کرج گفت: داوطلبانی که از تاریخ ۱۰ تا ۱۶ خردادماه از سمت‌های خود استعفای رسمی داده‌اند و استعفای آنها مورد تایید رییس اداره تابعه خود قرار گرفته و از سوی رییس اداره جانشین برای پست آنها به طور رسمی و قطعی انتخاب شده حق ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دارند.

وی گفت: بعد از اتمام ثبت نام کاندیداها، از تاریخ ۱۷ تا ۲۶ آذرماه استعلام صلاحیت شرکت کاندیداها در انتخابات از مراجع چهارگانه و تحقیقات محلی توسط هیات های اجرایی بخش و شهرستان انجام می‌شود و در مراحل بعدی هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت و شورای نگهبان به روند تایید صلاحیت‌ها نظارت دارند و نامزدهای رد صلاحیت شده بعد از اعلام اسامی می توانند اعتراض رسمی خود را ارائه نمایند.

فرماندار شهرستان کرج ادامه داد: نتیجه نهایی اسامی تایید صلاحیت شده زیر نظر شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام می‌شود و طبق مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و با توجه به صلاحیت اعضای هیات‌های اجرایی و نظارت و اطمینان از عملکرد بی‌طرفانه آنها تلاش می‌شود هیچ حقی از داوطلبان ضایع نشود.

وی با بیان اینکه طبق برنامه تعیین شده به دستور استاندار محترم حرکت خواهیم کرد؛ افزود: محل اصلی ثبت نام داوطلبان در محل ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان کرج پیش‌بینی شده است و از هم اکنون در جریان ایجاد تجهیزات سخت افزاری و سایر الزامات برای برگزاری یک انتخابات پرشور هستیم.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمعه دوم اسفندماه سال جاری همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2213


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise