چهارشنبه، 08 آبان 1398 - 13:23

افشاگری مدیران سابق استانداری البرز از رفتارهای نامتعارف آقای استاندار!

چرا مدیران نمی‌توانند با شهبازی کار کنند؟

10 ماه از حضور شهبازی در رأس مدیریت اجرایی استان البرز می‌گذرد اما شاید بتوان گفت مهم‌ترین مسأله‌ای که وی در طول این مدت کوتاه داشته است، مربوط به انتصابات استانداری است.


به گزارش پایگاه خبری امید بانوان و به نقل از خبرگزاری فارس ، با ابلاغ قانون منع به کارگیری بازشستگان، ۱۴ استاندار از جمله محمدعلی نجفی استاندار سابق البرز مجبور به کناره گیری شدند.

عزیزالله شهبازی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی وقت استاندار البرز در تاریخ ۲۶ آبان ۹۷ با ابلاغ وزیر کشور سرپرست استانداری البرز شد تا اینکه در ۲۱ آذر همان سال با رای هیأت وزیران شهبازی به صورت رسمی سکان هدایت استان نوپای کشور را بر عهده گرفت.

حدود ۱۰ ماه از حضور شهبازی در رأس مدیریت اجرایی استان البرز می گذرد اما شاید بتوان گفت مهم ترین مسئله‌ای که وی در طول این مدت کوتاه داشته است مربوط به انتصابات استانداری است.

عزل و نصب‌های پی در پی و تغییر ۶ معاون استاندار  و ۸ مدیرکل در مدت ۱۰ ماه در نوع خود یک رکورد جالب توجه است.

«علی نیازی»، «سعید ناجی»، «سید شهاب‌الدین حسینی»، «مجید محنایی» و «آرش بهادری» نیروهایی بودند که شهبازی توسط شهبازی به عنوان معاونین استاندار و مدیران کل بخش‌های مختلف استانداری منصوب شدند و هر کدام بیشتر از چند ماه دوام نیاوردند.

شاید بتوان اوج این رفت و آمدها را در انتصاب «مجید محنایی» دید که حضور او در جایگاه معاونت توسعه منابع انسانی یک هفته هم دوام نیاورد.

صدای امام جمعه البرز هم درآمد

عزل و نصب های اخیر در استان البرز موجب واکنش نماینده ولی فقیه در استان البرز شد و آیت الله حسینی همدانی در هفته های اخیر مکرر در خطبه های نماز جمعه در رابطه با انتصاب افرادی که از مراجع استعلام چهارگانه رد صلاحیت شده اند هشدار داد و گفت: «مسؤولی را که دستگاه نظارتی تائید نکرده به کارگیری‌اش خطاست.»

حسینی همدانی تصریح کرد:  بنده اگر احساس بکنم تذکراتی که خصوصی و در خطبه ها می دهم اثر ندارد، شفاف و علنی به مردم خواهم گفت و ملاحظه استاندار، فرماندار و نماینده مجلس و کوچک و بزرگی که در آنجا نقش دارند را نخواهم کرد تا مردم مطلع باشند چه کسی دارد خطا می کند.

این در حالی است که شهبازی در نشست ستاد انتخابات استان البرز به صورت تلویحی به این هشدارها پاسخ داد و گفت: «اختلافات کوچک موجود را به تریبون ها نمی کشانیم و بدنبال پاسخگویی نیستیم.»

این عزل و نصب های لحظه ای تا بدین جا پیش رفته است که صبح روز ۲۸ مهر سال جاری «جواد صادقلو» به عنوان مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری معرفی و به فاصله چند ساعت به عنوان سرپرست فرمانداری نظرآباد منصوب شد!

انتصاب «جواد صادقلو» برای دو مسؤولیت مختلف در یک روز 

در جدیدترین اتفاقات استان البرز، «کریم حمیدوند» مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و «عیسی قبادی» مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز هم استعفا دادند.

اگرچه در برخی رسانه ها دلیل استعفای حمیدوند بیماری فرزندش عنوان شد اما منابع آگاه، خبر از اختلاف نظر جدی حمیدوند و شهبازی بر سر معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات می دهند و بیماری فرزند حمیدوند سال هاست که به همین شکل وجود داشته و اتفاق جدیدی نیست که عامل استعفا باشد.

ثبت نام انتخابات مجلس حدود یک ماه دیگر آغاز می شود و این در حالی است که بعد از اختلاف نظر «سعید ناجی» و قطع همکاری یکباره او با استانداری البرز که اطلاع رسانی دقیقی از طرف هیچکدام از طرفین منازعه در رابطه با موضوع اختلاف انجام نشد، شهبازی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی ندارد و مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری هم استعفا داده است.

معاون اسبق سیاسی استانداری: شهبازی دستورات خلاف قانون می دهد!

خیرالله ترخانی که اکنون مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان است در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس در رابطه با دلایل استعفا و برکناری مدیران استانداری البرز گفت: من در برهه ای که آقای شهبازی استاندار شدند معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی بودم؛ اولین نفری هم که با آمدن ایشان از استانداری خارج شد من بودم. ایشان از من چیزهایی می‌خواستند که نمی توانستم از نظر قانونی انجام دهم.

ترخانی گفت: اگر دستورات استاندار بر مبنای قانون باشد که نیروی زیر مجموعه موظف است اجرا کند. اما مطالبات ایشان خلاف قانون بود و من چون تمکین نکردم مرا برکنار کردند.

معاون اسبق سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز ادامه داد: ایشان دوست دارد هر چه گفتند انجام شود؛ قانونی و غیر قانونی هم ندارد و لذا نیرویی که از دایره قانونی خارج نمی شود با ایشان به مشکل بر می‌خورد.

 خیرالله ترخانی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان

ترخانی گفت: شهبازی در ریزترین موارد دخالت می‌کرد، در اینکه کدام نیرو برود و کدام نیرو بیاید تا موارد جزئی‌تر مانند اینکه اتاق های استانداری در دست چه کسانی باشد و دکور اتاقها چطور باشد. هر مدیری بالاخره اختیاراتی دارد و دوست دارد در حیطه اختیاراتش سلایق خودش را اعمال کند اما ایشان در تمام جزئیات وارد می‌شد و سلیقه خودش را به شکل نامناسبی تحمیل می کردند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان افزود: حتی نیروهایی که خودش آورده است هم رفتنی شدند. بنده از نیروهای استاندار سابق بودم و شاید بتوان گفت اتفاق نظر در موضوعات نداشتیم اما آقای نیازی را که خودش از خوزستان آورده بود، محنایی را که خودش آورده بود، ناجی را همینطور؛ این ها چرا رفتنی شدند؟!

مدیرکل سابق امنیتی انتظامی استان البرز: استاندار کردن شهبازی خیانت بود

مسلم عادلی که اکنون معاون مدیرکل امورسیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری تهران است در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: من مدیرکل امنیتی انتظامی استان البرز بودم.خودم دیدم با این وضعیت و این روحیاتی که آقای شهبازی دارد نمی شود کار کرد، به همین دلیل خودم استعفا دادم و نگذاشتم کار به اختلاف برسد و خودم به این نتیجه رسیدم که آنجا نمانم. برخی دوستان هم اصرار کردند که بمانم اما دیدم نمی شود.

عادلی افزود: هر کسی یک سبکی دارد و ایشان هم سبک خاص خودشان را دارند من خود ایشان را مقصر نمیدانم بلکه افرادی که ایشان را معرفی کردند و اصرار داشتند که استاندار شوند باید پاسخگوی وضعیت فعلی باشند.

 مسلم عادلی معاون مدیرکل امورسیاسی و انتخابات استانداری تهران

مدیرکل سابق امنیتی انتظامی استان البرز ادامه داد:  ایشان در جزئیات امور دخالت می کردند، شخصیت ایشان همین است و اصلاح هم نخواهد شد. این شخص با این شخصیت و روحیات گزینه مناسبی برای استاندار شدن نبوده است و هرکس در استاندار شدن ایشان نقش داشت به نظرم خیانت کرده است.

وی ادامه داد: در رابطه با درخواست های غیر قانونی برای خود من پیش نیامد که درخواستی از بنده داشته باشند چون اصلا نگذاشتم کار به آنجا برسد و قطع همکاری کردم اما در رابطه با همکاران من هم شنیدم که مخصوصا در مورد حوزه های مالی درخواست هایی داشتند اما نمی دانم چقدر صحت دارد و باید بررسی شود.

عادلی یادآور شد: هر حوزه ای را در استانداری نگاه کنید در مدت کمتر از یکسال یکی دو مهره تغییر کرده اند و نشان می دهد ثباتی بر دستگاه اجرایی استان حاکم نیست.

وی تصریح کرد: یکی از مواردی که شنیدم بین ایشان مدیر کل سیاسی و انتخابات موجب اختلاف شده است این بود که یکی از بچه‌های با سابقه، صاحب فکر و توانمندی که برگزاری انتخابات را در استانداری تهران تجربه کرده است و یکی از نفرات اصلی برگزاری انتخابات بوده معاون آقای حمیدوند بوده است و استاندار از مدیرکل خواسته ایشان را بردارد؛ نمی دانم با چه برنامه ای و چه سازوکاری می‌خواهند انتخابات را برگزار کنند.

آیا قصد مهندسی کردن انتخابات را دارند؟!

عادلی بیان کرد: وقتی معاون سیاسی ندارند، مدیرکل هم که استعفا می دهند و معاون مدیر کل هم که سابقه خوبی در انتخابات دارد قصد عزلش را دارند شاید خوب نباشد من این را بگویم اما فضا دارد به سمت مهندسی کردن انتخابات پیش می رود. شاید هم این نیت را ندارند چون من چند ماه است که دیگر در البرز نیستم اما خب عزل و نصب ها شرایط مناسبی ندارد.

معاون مدیرکل امورسیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری تهران اظهار داشت: برخی رفتارهایی که ایشان انجام می‌دادند در شان یک مدیرکل هم نبود و بنده ممکن بود پیگیری آن را به برای معاون خودم هم مناسب نمی‌دیدم چه رسد به شخص استاندار!

هنوز منتظر تماس دفتر ریاست جمهوری هستم

عادلی گفت: یکبار یکی از همکاران وزارت کشور گفتند که مشکلات البرز به رئیس جمهور منعکس شده و ممکن است در راستای بررسی‌های بیشتر با شما تماس بگیرند اما هیچ وقت خبری از پیگیری ها نشد. ما همان روز اول تو ذوقمان خورد؛ وقتی رئیس جمهور محترم تعبیر خیلی خاص «سربازی تا سرداری» را در مورد ایشان مطرح کردند ما تاسف خوردیم! ما معاونت سیاسی ایشان را دیده بودیم، بنده حتی زمانی که ایشان معاون سیاسی شد استعفا دادم اما استاندار سابق آقای نجفی اجازه ندادند.

معاونت سابق توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری: البرزیک هفته بیشتر نماندم و برگشتم

مجید محنایی معاون سابق توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد که 6 اردیبهشت ماه 98 به سمت معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز منصوب شد، از سمت خود کنار رفت و اینگونه توضیح داد که «یک هفته بیشتر نماندم و برگشتم».

وی در ادامه گفت: ادامه خدمت بنده در سمت معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز را به صلاح خودم و استاندار محترم البرز ندانستم.


 «مجید محنایی» معاون سابق توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کهگیلویه

محنایی گفت: خودم نمی‌خواستم، بمانم. اصلاً هم فشاری از سوی جریان‌های سیاسی و یا افراد خاص وجود نداشت خودم شرایط را مناسب ندیدم و هر فردی شیوه و روش مدیریتی و اخلاق خاصی دارد.

انتخابات نماد اصلی پیوند عمیق مردم با نظام اسلامی است و تلاش برای برگزاری انتخاباتی پر شور و سالم یکی از اصلی ترین اولویت های دستگاه های رسمی کشور است. کمتر از پنج ماه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده و یک ماه دیگر ثبت نام از کاندیداها آغاز می شود. استانداری البرز در حالی از این وضعیت بی ثبات رنج می برد که گفته می شود انتخابات الکترونیک به صورت پایلوت در 8 استان کشور از جمله البرز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

کدخبر: 2222


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise