شنبه، 11 آبان 1398 - 17:05

افزایش  آمار مردان بی سرپناه در کرج

رئیس خدمات شهری شهرداری کرج از افزایش مردان بی سرپناه در کرج خبر داد و اعلام کرد: همزمان با آغاز سرما از ابتدای آبان ماه جاری گرمخانه‌های زنانه و مردانه در کرج فعالیت خود را آغاز کردند.

کرج – امید بانوان؛ فارس نوشت؛ محمدرضا زین‌العابدینی، معاون خدمات شهری شهرداری کرج گفت: همزمان با آغاز سرما از ابتدای آبان ماه جاری گرمخانه‌های زنانه و مردانه در کرج فعالیت خود را آغاز کردند و تا 31 اردیبهشت ماه سال 99 که سرما به پایان برسد از ساعت 17 عصر الی هشت صبح روز بعد پذیرای افراد بی سرپناه هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج مطرح کرد: گرمخانه خانم‌ها واقع در پارک شهید چمران جنب فرهنگسرا با ظرفیت 60 نفر و گرمخانه آقایان واقع در میدان شاه عباسی، ساختمان آتش نشانی سابق با ظرفیت 120 نفر، پذیرای مراجعه کنندگان هستند و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده با یک وعده شام گرم و صبحانه از این افراد پذیرایی می‌شود.

زین العابدینی با اشاره به افزایش آمار مردان بی سرپناه نسبت به سال گذشته اذعان کرد: کمبود فضا برای پناه دادن این افراد وجود ندارد و با توجه به اینکه تلاش کرده‌ایم این گرمخانه‌ها در مرکز شهر و در دسترس بی خانمان‌ها و کارتن خواب‌ها باشند افراد بی سرپناه می‌توانند از این فضاها استفاده کنند.

به گفته وی، اکثر این افراد فاقد مدارک شناسایی هستند و مشخص نیست خانواده‌های آن‌ها در کجا زندگی می‌کنند اما به منظور رعایت بهداشت، دسترسی به حمام در تمام ساعات حضور بی خانمان‌ها در این گرمخانه‌ها امکان پذیر است زیرا برخی از این افراد با ظاهری ژولیده در شهر ظاهر می‌شوند که مشاهده آن‌ها برای خانواده‌ها خوشایند نیست.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج تصریح کرد: جلسات متعددی در رابطه با اهمیت نظافت این افراد تشکیل شده و تصمیم داریم تعدادی حمام و آرایشگاه سیار در برخی نقاط شهر برپا کرده و با همکاری اکیپی از افراد انسان دوست، در قالب NGO ها برای نظافت و داشتن ظاهر مناسب این افراد، تلاش کنیم.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2242


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise