شنبه، 18 آبان 1398 - 13:54

در قالب اردوهای راهیان‌نور دانش آموزی

دختران البرزی تا نهم آذرماه به مناطق جنگی سفر می‌کنند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان البرز از اعزام پنج هزار دانش‌آموز البرزی در قالب اردوی راهیان نور به مناطق جنگی تا نهم آذرماه خبر داد.

کرج – امید بانوان؛ فارس نوشت؛ فرشته فهمیده، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان البرز، گفت: هر ساله آموزش ‌و پرورش با همکاری و هماهنگی سپاه پاسداران، بسیج دانش‌آموزی و وزارت آموزش ‌و پرورش، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت برگزاری اردوی راهیان‌نور و اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنوب کشور را انجام می‌دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش ‌و پرورش استان البرز با بیان اینکه دشمن آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی ایران را مورد هجمه قرار داده و با استفاده از تصاویر مختلف در فضای مجازی سعی دارد استقلال ایران را مورد هدف قرار دهد، اذعان کرد: این اردوها با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح مدارس و در بین دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

فهمیده با اشاره به جمعیت 94 هزار نفری دانش آموزان مقطع متوسطه و سهمیه پنج هزار نفری استان البرز از این اردوی معنوی بیان کرد: تمهیدات لازم و اقدامات اولیه از سوی آموزش‌وپرورش انجام شده و طبق سنوات گذشته اعزام علاقه‌مندان به صورت داوطلبانه به مناطق جنگی جنوب کشور صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: این سفرها از 11 آبان‌ماه همزمان با سراسر کشور آغاز شده و نخستین گروه دانش‌آموزان دختر از مرقد امام‌خمینی‌(ره) به این سفر معنوی اعزام شدند و در صورت مساعدبودن هوا تا نهم آذرماه نیز این اردوها ادامه خواهد داشت و پس از آن اعزام دانش‌آموزان پسر صورت می‌گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان البرز با اشاره به یادمان‌های بسیار زیاد در جنوب کشور بیان کرد: این دانش آموزان با روایتگری راویان، به شهرهای اندیمشک، یادمان فتح‌المبین، شلمچه، طلاییه، هویزه و خرمشهر اعزام و همچنین از اجرای مانور در اهواز نیز بهره‌مند می‌شوند.

فهمیده با بیان اینکه هر سفری مشکلات مربوط به خود را دارد، در رابطه با امنیت سفر دانش‌آموزان اعلام کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، به‌منظور مراقبت از دانش‌آموزان، دو نفر مربی و یک نفر سرپرست از آموزش‌وپرورش و نیز دو نفر مربی از بسیج دانش‌آموزی در هر اتوبوس مستقر هستند.

وی ادامه داد: همچنین به‌منظور برقراری امنیت بیشتر، دو دستگاه خودروی شخصی ابتدا و انتهای اتوبوس‌های اعزامی حرکت کرده و پس از استقرار در اردوگاه شهید کلهر نیز چند خودرو جهت هدایت مسافران، آن‌ها را همراهی می‌کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش ‌و پرورش استان البرز در پایان اظهار کرد: همه ما مسؤول هستیم تا خودباوری را به فرزندان خود آموزش دهیم تا بدانند آسایش مردم و سربلندی امروز ایران مدیون خون شهدایی است که با جانفشانی درخت اسلام را آبیاری کردند؛ اینگونه است که قسمتی از دین خود را به شهدا ادا خواهیم کرد.

انتهای پیام/

کدخبر: 2252


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise