یکشنبه، 19 آبان 1398 - 13:18

بار دیگر فیس بوک به ترویج فرهنگ کاری نژادپرستانه متهم شد

پس از آنکه مارک لاکی از مدیران سابق فیس بوک، این شرکت را به ترویج فرهنگ نژادپرستانه و ضدسیاهان و آسیایی‌ها متهم کرده بود، مجددا اتهامات جدیدی مبنی بر این منشتر شده که سیاهان، لاتین تبارها و آسیایی‌های مونث شانس زیادی برای استخدام در فیس بوک ندارند .

کرج – امید بانوان؛  مهر به نقل از انگجت نوشت؛ سایت مدیوم که اخبار پشت پرده زیادی را در مورد موضوعات مرتبط با فناوری منتشر می‌کند به تازگی مقاله ای را در فضای مجازی بازتاب داده که در آن تصریح شده سیاهان، لاتین تبارها و آسیایی‌های مونث شانس زیادی برای استخدام در فیس بوک ندارند و این فرهنگ کاری طی یک سال اخیر و علیرغم اعتراض‌های گسترده به فیس بوک تغییر چندانی نداشته است.

بر همین اساس مدیران ارشد فیس بوک رفتاری نژادپرستانه را برای گزینش کارمندان جدید در پیش می‌گیرند و بیشتر ترجیح می‌دهند مردان آمریکایی و اروپایی غیر مهاجر را به کار بگیرند و چندان علاقه‌ای به استخدام رنگین پوستان و زنان آسیایی ندارند.

مقاله یادشده که با همکاری برخی کارکنان فیس بوک با هویت افشا نشده نوشته شده، نشان می دهد برخی مدیران فیس بوک تلاش می‌کنند به دروغ در مورد تعدادی از کارکنان خود که به هر علت با آنها خصومت شخصی دارند، گزارش‌های منفی دروغین تهیه کنند و بخش مدیریت منابع انسانی فیس بوک نیز به اعتراض‌های مطرح شده دراین زمینه واکنشی نشان نمی‌دهد.

همچنین برخی کارکنان سفیدپوست فیس بوک نسبت به کارکنان رنگین پوست و مهاجر رفتارهایی نژادپرستانه و تبعیض آمیز دارند. علاوه بر این، برخی کارکنان سفیدپوست از ارتقای شغلی کارکنان سیاه پوست در فیس بوک خوشحال نمی‌شوند و در مواردی آنها را سیاه پوستان متکبر توصیف کرده‌اند که فکر می‌کنند از بقیه باهوش ترند.

انتهای پیام/

کدخبر: 2266


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise