یکشنبه، 19 آبان 1398 - 22:41

کدام رفتار مردان، حرص زنان را در می‌آورد!

نکته‌ای که مردان باید بیشتر به آن توجه کنند این است که تلاش کنند از اشتباهات خودشان در رابطه اگاهی پیدا کنند و برای برطرف کردن آنها کوشش کنند. این امر کمک می‌کند، شریک زندگی‌شان هم برای تبدیل شدن به شخصی بهتر انگیزه پیدا کند و رابطه روزبه روز سالم تر می‌شود.

نکته‌ای که مردان باید بیشتر به آن توجه کنند این است که تلاش کنند از اشتباهات خودشان در رابطه اگاهی پیدا کنند و برای برطرف کردن آنها کوشش کنند. این امر کمک می‌کند، شریک زندگی‌شان هم برای تبدیل شدن به شخصی بهتر انگیزه پیدا کند و رابطه روزبه روز سالم تر می‌شود. در ادامهٔ این مطلب، برخی از اشتباهات شایع مردان را برخواهیم شمرد تا شاید به شما برای پیش گرفتن این رویکرد کمکی کرده باشیم.

مردها پیشنهاد کمک نمی‌دهند

خانم‌های شاغل بیشتر وقت‌ها روزشان را در دفتر کار سپری می‌کنند و بعد هم باید مشغول آشپزی کردن و رسیدگی به منزل شوند، آیا به نظر شما این توقع زیادی است که زنی انتظار داشته باشد بدون این که از همسرش بخواهد ظرف‌ها را بشوید؟

هنگامی که یک زن کمک می‌خواهد یا به کمک احتیاج دارد، ممکن است بطور مستقیم خواسته‌اش را مطرح نکند و هیچ کس هم انتظار ندارد که یک خانم هیچ وقت به کمک نیاز نداشته و مثل یک شیرزن از کسی انتظاری نداشته باشد.

قبول کنید که این فراتر از توانایی یک زن معمولی است، مردی که قدرت جارو کردن در استحکام یک رابطه را متوجه نشود به احتمال زیاد با همسرش مشکل خواهد داشت، مردها باید بدانند که امور خانه در روحیه همسرشان به شدت تاثیر می‌گذارد.

مردها دلایلشان را توضیح نمی‌دهند

این یک شکایت شایع زن ها نسبت به مردهاست، چرا همسرم آنچه را که فکر می‌کند، به من نمی‌گوید. در عصر حجر مردها برای شکار نیاز داشتند تا جایی که می‌توانند کالری ذخیره کنند، اما امروز مردها کلمات را برای خودشان نگه می‌دارند و تلاش می‌کنند احساساتشان را مخفی کنند.

وقتی خانمی به همسرش پیشنهاد می‌دهد که به سینما بروند ممکن است مرد بدون هیچ توضیحی تنها بگوید« نه!» هرچند در ذهن خود دلایل روشنی دارد مثل اینکه جای پارک پیدا نمی‌شود یا خیلی خسته است و... اما چون خانم‌ها این علل را نمی‌دانند دچار سوء تفاهم می‌شوند. به عنوان مثال، زن فکر می‌کند که همسرش دوستش ندارد و نمی‌خواهد با وی وقت بگذراند.

مردها فکر می‌کنند حضور فیزیکی در منزل کافی است

یک مرد فکر می‌کند همین که در منزل باشد بیانگر صمیمیت وی با همسرش است، آن ها حساب نمی‌کنند که در زمان حضور در اتاق پای کامپیوتر هستند یا فیلم می‌بینند یا خواب هستند یا... برای مردها تنها فعالیت‌های ۲نفره می‌تواند بیانگر صمیمیت باشد، در این فعالیت‌های ۲نفره حضور ۲نفر برای مرد آرامش‌بخش است.

ولی برای زن‌ها این چنین نیست، وی برای این که حس آرامش کند باید مطمئن شود که همسرش به لحاظ احساسی، فیزیکی و ذهنی با وی همراه است.

مردها بیشتر به خودشان توجه می‌کنند تا همسرشان

یکی از رایج‌ترین اشتباهات مردان موقع رابطه با همسر یا نامزدشان این است که اصلاً به نیازهای عاطفی متفاوت همسرشان توجه نمی‌کنند و بیشتر توجه آن‌ها به احساسات خودشان است.

از طرف دیگر برای زنان هم آنقدر مهم نیست که مردان در مورد آنها چه فکر می‌کنند، همه آنچه برای آنها اهمیت دارد حس خودشان نسبت به مرد زندگی‌شان است. یک زن آنقدر توجه نمی‌کند که شما چه قدر می‌خواهید وی را تحت‌تأثیر قرار دهید. چنانچه شما خودتان فکر می‌کنید همسر یا نامزد خوبی هستید، در احساسات وی تأثیر خاصی ندارد. وی آنقدر توجه نمی‌کند که شما در دلتان به چه فکر می‌کنید.

نداشتن آشنایی کافی از همسر و درک نکردن وی

آدم ها را می‌توانیم به دانه‌های برف تشبیه کنیم:هیچکدام مثل یکدیگر نیستند و خصوصیت و ویژگی‌های مختلفی دارند. به همین خاطر، درک کردن آنها و شناختن شان اصلاً کار ساده‌ای نیست و به زحمت زیادی نیاز دارد. مردان زیادی هستند که همسرشان را خوب نمی‌شناسند و بسیاری از آنها به این مسأله واقف نیستند. بیشتر درباره این مسأله فکر کنید. اگر حس می‌کنید از این گروه از مردان هستید، با همسرتان وقت بگذرانید، با وی حرف بزنید و با پرسیدن سوال‌های مختلف، تلاش کنید درک بهتری از شخصیت او پیدا کنید. چنانچه با چنین صحبت‌هایی باز هم نتوانستید وی را بهتر بشناسید، سر کردن به این امید که سرانجام اتفاقی خواهد افتاد و وی را بهتر خواهید شناخت، رویکرد خوبی نیست و باید به فکر راه حل دیگری باشید.

اولویت ندادن به رابطه با همسر

برخی از مردها به کارشان بیش از همسرشان اهمیت میدهند و برخی به طی کردن وقت کنار دوستان شان؛ به همین روش، مردهایی هستند که اولویت‌های دیگری پیش از همسرشان دارند. هر زنی، چنانچه در چنین موقعیتی قرار بگیرد، آزرده و غمگین می‌شود. هر دفعه که قراری را با همسرتان به هم می‌زنید تا به کارهای دیگرتان برسید، وی آزرده می‌شود. اینها روی هم تلمبار می‌شود و در بلندمدت به روابط آسیب می‌زند. البته منظور این نیست که به کلی از کار یا علائق‌تان دست بکشید، ولی بهتر است رفتارتان با همسرتان به گونه‌ای باشد که زمانی که وضعیت زندگی سخت شد و به قولی به تهِ تلخ خیار رسیدید، بداند که در این دنیا هیچ چیز دیگری به اندازۀ وی برای تان اهمیت ندارد و همپای شما در سختی‌ها شریک باشد. در غیر اینصورت ، مشخص نیست چه واکنشی نشان خواهد داد.

حرف نزدن به اندازهٔ کافی با همسر

یکی از دلایلی که بخاطر آن با افراد دیگر وارد رابطه می شویم، این است که تنها زندگی نکنیم و کسی را بعنوان همراه داشته باشیم. یکی از شاخصه‌های همراهی، حرف زدن و داشتن تعامل است. پس حتی چنانچه خیلی اهل حرف زدن نباشیم، پس از پذیرفتن مسوولیت رابطه و آغاز زندگی مشترک باید رویه‌مان را تغییر بدهیم.

به وضعیت ظاهری خویش نمی‌رسند

بعضی از مردان بعداز گذشت چند وقتی از زندگی مشترک، به خودشان نمی‌رسند و در رعایت بهداشت بی دقتی می‌کنند. این مردان می‌پندارند با رعایت نکردن نظافت فردی به کسی آسیب نمی‌رسانند ولی باید بدانند این کار به رابطه بین شما و همسرتان آسیب وارد می‌کند چرا که خانم احساس می‌کند برای همسرش مهم نیست و به او اهمیت نمی‌دهد. بنابراین توصیه ما به مردان این است که هر روز به حمام بروند و بدن و صورت خویش را تصحیح نمایند، مسواک بزنند و نظافت دهان و دندان را رعایت کنند.

مقایسه کردن همسر با مادر و عشق گذشته

زنان شاید خود گاهی مواقع همسرشان را با مرد دیگری مقایسه کنند اما از مقایسه شدن به شدت متنفرند زیرا مقایسه کردن، احساس حقارت به زن می‌دهد و فکر می‌کند مهمترین زن در زندگی همسرش نیست. مردی که همسر خود را با مادرش یا با عشق گذشته‌اش مقایسه می‌کند سبب می‌شود همسرش حس بی ارزش بودن بکند حتی اگر این مقایسه کاملاً بی منظور باشد و تنها در حد قیاس دست پخت باشد.

شلختگی و بهم ریختن منزل

شلختگی مرد در منزل، اهانت مستقیم به زن است زیرا کوشش‌های وی در حفظ تمیزی و نظم منزل نادیده گرفته می‌شود. پس اگر نمی‌خواهید همسرتان را عصبی کنید نظافت را رعایت کنید و وسایلتان را از روی زمین بردارید.

تاریخ‌های مهمی مانند روز تولد و سالگردها را فراموش می‌کنند

بسیاری از مردان همیشه تاریخ‌های مهم زندگی خود را فراموش می‌کنند و بدین طریق حرص زنان را در می‌آورند هیچ گاه در زندگی حتی سالهای پیری تاریخ‌های خاص زندگی مشترکتان را فراموش نکنید؛ چرا که با فراموش کردن این تاریخ ها، همسرتان حس می‌کند به او اهمیت نمی‌دهید و او در زندگی شما نقش یک خادم را دارد که باید صبح تا شب کار کند و هیچ وقت از او تقدیر نشود.

به یادتان باشد همیشه، مناسبت‌های خاص را به همسرتان تبریک بگویید و با خرید یک کادو کوچک و یا یک شاخه گل از این که سالها در غم و شادی در کنار شما بوده قدردانی کنید، باور کنید یک هدیه کوچک هم کافیست زیرا بعد مالی هدیه زیاد مهم نیست، این کار باعث پایداری محبّت و صمیمیت می‌گردد.

قفل دل همسرتان با این کلیدها باز می‌شود!

اگر می‌خواهید همیشه شریک زندگیتان را شاد و مسرور نگه دارید درحضور سایرین از توانایی‌های او تعریف و تمجید کنید وبه او احترام بگذارید و از وی قدر دانی کنید و به صحبت‌های وی گوش کنید، آنوقت است که خواهید دید همسرتان عاشق شما خواهد شد و یک زندگی بدون تنش خواهید داشت.

 

کدخبر: 2269


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise