شنبه، 02 آذر 1398 - 11:27

ترامپ: این خانم عکس من را در اتاقش نصب نکرده است!

به دنبال نزدیک شدن به مراحل نهایی تحقیقات مجلس نمایندگان علیه استیضاح ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در آخرین مواضع خود گفت: سفیر سابق آمریکا در اوکراین حاضر به نصب عکسش در دفتر خود نبوده است.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا به نقل از شبکه سی ان ان نوشت؛ ترامپ روز جمعه حمله خود به "ماری یووانوویچ" سفیر پیشین آمریکا در اوکراین را افزایش داد و وی را به امتناع از نصب عکسش در دفتر سفارت آمریکا در شهر کیو متهم کرد. 

ترامپ در مصاحبه با برنامه فاکس و فرندز گفت: این سفیر که همه می گویند بسیار فوق العاده بوده است، حاضر به نصب عکس من در سفارت نبوده است.

وی افزود: او مسئول سفارت بوده است و در حدود یک سال و نیم از نصب عکس من در امتناع ورزیده بود.

به دنبال مصاحبه ترامپ، یکی از اعضای تیم حقوقی خانم یووانوویچ در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی نیوز ادعای رییس جمهوری آمریکا را تکذیب و اعلام کرد: که سفارت عکس های ترامپ، مایک پنس معاون ریس جمهوری و مایک پمپئو وزیر امور خارجه را به محض رسیدن به سفارت در کیو نصب کرده است.

ترامپ ۲۰ می ۲۰۱۹ (مصادف با ۲۳ اردیبهشت‌ماه) "ماری یووانویچ"، سفیر سابق آمریکا در اوکراین را از این سمت برکنار کرد. در آن زمان گزارش شده بود یووانوویچ منصوب دولت قبلی آمریکا بوده و از دموکرات‌ها حمایت می کرده است.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال ماه پیش گزارش داد ترامپ دستور اخراج او را بعد از آن صادر کرد که برخی از متعمدانش از جمله «رودی جولیانی» به او گفته‌اند که یووانوویچ وجهه او را در خارج از کشور تخریب می‌کند و مانع به ثمر رسیدن تلاش‌هایش برای مجاب کردن اوکراین به پیشبرد تحقیقات فساد از جو بایدن است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2314


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise