شنبه، 02 آذر 1398 - 15:24

در پی تعطیلی موزه تمبر استان؛

گنجینه فرهنگی البرز به خراسان رضوی می‌رود!

مدیرعامل اولین موزه خصوصی ایران گفت: به دلیل عدم حمایت مسؤولان استان البرز به احتمال زیاد با تقاضای مسئولان استان خراسان رضوی این موزه به مجموعه سیاحتی تفریحی شاندیز مشهد منتقل می‌شود.

کرج- امید بانوان؛ تابناک نوشت؛ سیدحسین موسوی یکتا مدیرعامل اولین موزه خصوصی تخصصی اوراق بهادار و تمبر ایران در جمع خبرنگاران با اعلام خبر تعطیلی این موزه گفت: به احتمال زیاد با تقاضای مسؤولان استان خراسان رضوی این موزه به مجموعه سیاحتی تفریحی شاندیز مشهد منتقل می شود.

مدیرعامل موزه خصوصی تمبر ایران اظهار داشت: موزه  تمبر البرز از سال ۱۳۹۵ با هدف معرفی اوراق بهادار، تمبر و سکه کشورهای مختلف جهان و ایران در منطقه رجایی شهر کرج راه اندازی شد و یکسال بعد در سال 96  به عنوان موزه برتر ایران شناخته شد چرا که بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار اثر در زمینه تمبر، سکه و اوراق بهادار ایران و جهان در آن نگهداری می‌شود.

وی تصریح کرد: انتظار می رفت به مکانی جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود و با حمایت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، مدیریت شهری کرج و سایر مسئولان تابلوهای اطلاع رسانی در سطح شهر نصب شود و به معرفی موزه کمک شود اما هیچ حمایتی نشد و موزه در حال حاضر بازدید کننده چندانی ندارد.

مدیرعامل اولین موزه خصوصی تخصصی اوراق بهادار و تمبر ایران یادآور شد: این مجموعه  که دارای کلکسیون بی نظیری از آثار تاریخی است در سایه کم‌مهری و کم توجهی مسئولان ناشناخته مانده و در آستانه تعطیلی است. هزینه بازدید از این مجموعه ناچیز بوده و از سوی دیگر هیچ اجباری در پرداخت آن نیست.

موسوی یکتا نصب تابلو در مناطق مختلف شهر کرج و معرفی این مجموعه به مردم و دستگاه‌های اجرایی در سطح استان و خارج از البرز را مهمترین خواسته خود برای رونق بخشی به این مجموعه ذکر کرد و گفت تنها خواسته ما از مدیران استان همین بوده است و اینکه گفته می‌شود حمایت‌های مالی از مجموعه ما شده صحیح نیست؛ متاسفانه حمایت از ظرفیت‌های فرهنگی فقط در حد شعار است.

مدیرعامل اولین موزه خصوصی تخصصی اوراق بهادار و تمبر ایران افزود: طبق تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش استان البرز دانش آموزان به صورت رایگان از این مجموعه بازدید دارند اما انتظار می‌رود که مسئولان استان برای معرفی آن و هزینه نگهداری این مجموعه همکاری کنند.

موسوی یکتا تصریح کرد: این مجموعه وقف استان البرز شده و بارها برای خرید کلکسیون‌های آن از سوی برخی سرمایه‌گذاران در خارج از استان البرز پیشنهاداتی داده شده اما نپذیرفته‌ایم.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 2323


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise