دوشنبه، 04 آذر 1398 - 15:58

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه پیام نور البرز:

دولت می‌تواند حامی شرکت‌های دانش بنیان باشد

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه پیام نور البرز گفت: دولت با اختصاص بودجه و اجرای دقیق مصوبات می‌تواند حامی خوبی برای شرکت‌های دانش بنیان باشد.

کرج - امید بانوان؛ باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ فریبرز احمدی دهقان، معاون آموزش و پژوهش دانشگاه پیام نور البرز گفت: دولت با اتخاذ استراتژی مناسب، اختصاص بودجه و نظارت و اجرای مصوبات،تسهیل کنندگی و تولید، می‌تواند بسیاری از مشکلات شرکت‌های دانش بنیان را حل کند.

او سرمایه انسانی را پتانسیل قوی کشور در این حوزه دانست و افزود:در صورت عدم توجه، این سرمایه‌ها به کشورهای دیگر جذب می‌شوند.

احمدی دهقان افزود: با استنباط از فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در می یابیم که ایشان نگاه و تاکید ویژه‌ای بر  توجه و حمایت از مقوله دانش بنیانی، نخبگان و فناوری دارند.

او گفت: گاهی شاهد هستیم که وقتی طرحی برگزیده می‌شود صرفا به اهدای لوح تقدیری برای صاحب آن بسنده می‌شود و ارتباط با ارائه دهنده طرح قطع می‌شود؛ در  حالیکه در کشورهای توسعه یافته شاهد هستیم که از مرحله شروع طرح تا ثبت اختراع و تولید آزمایشگاهی، تولید انبوه و فروش، برنامه ریزی‌های بسیار گسترده و جامعی صورت می‌گیرد که باعث تقویت جامعه نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان می‌شود.

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه پیام نور البرز افزود: برنامه‌ریزی در زمینه شناسایی، رشد و شکوفایی استعدادهای فردی و گروهی، برطرف کردن موانع فعالیت‌های نخبگان، ایجاد حقوق متقابل برای جامعه نخبگان، تنوع بخشی به حوزه‌ها و سطوح فعالیت نخبگان، شروع فعالیت از دوره دانش‌آموزی و توجه آموزش و پرورش به این مقوله در رشد و پیشرفت این قشر تاثیر به سزایی دارد.

انتهای پیام/

کدخبر: 2356


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise